Henry Cavill’in The Witcher bölüm başına aldığı maaş belli oldu. 17 Aralık’ta Netflix’e geri dönen hit fantezi dizisi The Witcher’da Geralt rolüyle bölüm başına 400 bin dolar kazanıyor. Netflix’in popüler dizisinin 1. Sezonu Aralık 2019’da yayınlandı ve bu, muhtemelen yayın hizmetinin şimdiye kadarki en büyük başlangıcı olabilirdi. Fantastik dizi, alışılmadık hikaye yapısı, sevimli karakterleri ve geniş ortamlarıyla izleyicileri hızla yakaladı, ancak gösterinin kalbinde, çocukken büyüyle mutasyona uğramış sert bir canavar avcısı olan Henry Cavill’in Geralt of Rivia’sı vardı.

Hayranlar gelecek sezonla ilgili ayrıntıları merakla beklerken, Henry Cavill’in bölüm başına ne kadar kazandığı Variety’nin dizilerdeki en yüksek maaşlarla ilgili kapsamlı raporuyla ortaya çıktı. Cavill, The Witcher’ın her bölümü için 400 bin dolar kazanıyor. Cavill’s ile aynı parayı alan diğer Netflix yıldızları David Harbour ve Stranger Things’den Winona Ryder.

Aynı şirket, yılın en çok kazanan film yıldızları hakkında da bir rapor yayınladı ve bu rapor, yakın zamanda yayınlanan bu rakamlar sayesinde artık doğrudan filmlerin en çok kazananlarıyla karşılaştırılabiliyor. Dizi maaşları, uzun metrajlı filmlere kıyasla her zaman sönük kalsa da, film yıldızlarının akış patlamasından para kazanmaları en bilinen durum. Bununla birlikte, Cavill’in maaşı, Robert Downey Jr.’ın The Sympathizer ve Chris Pratt’in The Terminal List için aldığı maaşın gölgesinde kalıyor, her biri bölüm başına 1 milyon dolardan fazla kazanıyor.

RDJ ve Pratt’in maaşlarının her ikisinin de sınırlı bir seriden olduğu, bu nedenle yalnızca sabit ve yüksek miktarda kazandıklarını söylemekte fayda var. The Witcher ise 6 sezon bile ilerleme potansiyeline sahip. Yine de, Man of Steel gibi gişe rekorları kıran ve Mission: Impossible, Fallout gibi filmlerde başrol oynayan Cavill’in neden diğer yıldızlardan daha az kazandığını merak etmemek zor. Belki The Witcher, Cavill için bir tutku projesidir, bu yüzden şovun diğer alanlara yatırım yapmasına yardımcı olmak için maaşında kesinti yapmaya isteklidir.

Kaynak: Variety.com

SONRAKİ:

ROBERT PATTİNSON BATMAN İÇİN 3 MİLYON DOLAR ÖDEME ALDI