Superman karakterinin başarılı aktörü DCEU’da 2013’teki Man Of Steel’den bu yana Superman’i canlandırdı ve Justice League’in her iki kesiminde de bu rolü yeniden tazeledi. Ancak Joss Whedon’un başarısızlığının ardından MCU tarzı kronolojisini kaybetti.

THR ile yapılan bir röportajda DC’den Marvel’a geçmeyi düşünüp düşünmeyeceği soruldu ve Cavill çoğu MCU karakterinin zaten başka bir aktör tarafından oynandığını söyleyerek hedefini başka tarafa yönlendirdi. Seçimini Kaptan Britanya’dan kullandı ve onu canlandırmanın “çok eğlenceli olacağını” söyledi. Dedikleri şöyle:

Bir başkası tarafından oynanan Marvel karakterini asla söylemeyeceğim […] çünkü herkes harika bir iş çıkarıyor. Bununla birlikte Kaptan Britanya hakkında çeşitli söylentiler gördüm ve bunun havalı, modernize edilmiş bir versiyonunu yapmak çok eğlenceli olurdu, Kaptan Amerika’yı modernize etme biçimleri gibi.

Cavill’in Marvel ile gerçekleşebilecek olası potansiyeli henüz DC evreni ile işi bitmemiş olabileceğinden, şimdilik sadece spekülatif bir söylem. Aktör geçmişte Superman’i oynamayı bitirmediğini ve devam etme fırsatını çok istediğini söyledi. Ancak geçtiğimiz haftalarda DC’nin ona tekrar teklif götürdüğü, ancak aktörün röle dönmek istemediği gibi söylentiler gün yüzüne çıktı.

Cavill Ayrıca Bond serisine de ilgi duyduğunu ifade etti, ancak itibari casus olmaktansa kötü adam olmayı tercih ettiğini söyledi. Marvel’ın gelecek planları önümüzdeki on yıl ve ötesine yayılıyor, sonraki projelerinin çoğu gizli kalıyor, bu nedenle Cavill’in bir gün bir MCU filminde veya dizisinde daha çağdaş bir Kaptan Britanya oynaması olasılığı ileride daha yüksek olabilir.