Bond serisi 1960’larda ilk kez beyaz perdeye çıktıktan sonra yıllar içinde bir avuç aktörün canlandırdığı efsanevi bir seri haline geldi. En sonuncu aktör Daniel Craig, tarihte ilk kez bir 007’nin ölümüyle sona eren, geçen yılki No Time To Die ile role veda etmeden önce toplam beş Bond filminde rol aldı.

Sonuncu filmin yayınlanmasının ardından bir sonraki Bond rolünü kimin üstleneceği büyük merak konusu oldu, Idris Elba, Tom Hardy, Tom Hiddleston, Richard Madden ve Cavill’in en sık beklenenler arasında olduğu bir dizi isim, 007’nin mantosunu almak için uzun süredir önde yer alan koşucular olarak kabul ediliyor.

Yakın zamanda Happy Sad Confused podcast’inde yapılan bir röportajda Cavill, James Bond’u oynamanın hâlâ ilgilendiği bir şey olup olmadığı konusununda açık kapı bıraktığı konuşmalarına yer verdi, konuşmasında:

Evet. Şimdi oldukça meşgulüm. Onları seviyorum, (Barbara Broccoli ve Mike G. Wilson. – Bond Yapımcıları) Rol için kabul edilir miyim bilmiyorum. Ama tabii ki bir oturup konuşmak eğlenceli olurdu.

Cavill, Bond’un daha klasik bir versiyonunu oluşturan birçok özelliği bünyesinde barındırıyor ancak Broccoli ve Wilson’ın seriyi yeniden keşfetme arzusu karakterin daha geleneksel unsurlarından uzaklaşmayı sağlayabilir. Yani bu, bir sonraki Bond filminin rol için henüz geniş çapta hayran kadrosuna sahip olmayan daha az bilinen bir aktör tarafından daha iyi anlatılacağı anlamına gelebilir.