Marvel çizgi romanlarını okur ve filmleri izlerseniz, yapılacaklar listenize bazı süper kahraman destinasyonlarını dahil etmek istemeniz mantıklıdır. Her ne kadar bu şartlar altında seyahat maliyetli bir aktivite olsa da, bizler bugün Marvel’ın olağanüstü evreninin uzak köşelerine yapılan gerçek yaşam gezileri hakkında bazı öneriler sunmak istedik. İşte bir gün olur da yolunuz düşerse uğramak isteyeceğiniz Marvel filmlerinde kullanılmış mekanlar ve eğlence parkları:

Profesör Xavier’in Üstün Yetenekli Gençler Okulu’nu Ziyaret Edin

Profesör X’in ilk X-Men filminin çoğunun çekildiği bu okulu görmek ister miydiniz? Burası filmlerde kullanılan ve tüm dış çekimlerin çekildiği yer. İç çekimler ise gotik kale Casa Loma’da çekildi.

Marvel Süper Kahraman Adası’nda Eğlenin

Florida’daki bu macera parkı, nefesinizi kesecek heyecan verici Marvel gezileri ve cazibe merkezleriyle dolu bir ortamdan oluşuyor. Ayrıca parkta dolaşan Marvel süper kahramanlarından biriyle de fotoğraf çekebilirsiniz.

NYC Süper Kahraman Turlarına Katılın

Karakterlerin ilk başlangıç hikayelerinden etkileniyorsanız ve her şeyin başladığı yeri ziyaret etmek istiyorsanız NYC süper kahraman turları tam sizlik bir yerdir. İkonik Marvel yapılarını görmek ve süper kahramanları burada yakalamak için seyahat planınızı şimdiden oluşturabilirsiniz.

Iguazu Şelaleleri’nde Gerçek Dünyadaki Wakanda’ya Merhaba Deyin

Wakanda kurgusal bir evren olabilir, ancak bu Arjantin’deki çarpıcı Iguazu Şelalelerini ziyaret edemeyeceğiniz anlamına gelmez. Dünyanın Yedi Doğa Harikasından biri olarak kabul edilen bu yerde Black Panther filminin birkaç önemli sahnesini çektiler.

Dünyanın Dört Bir Yanındaki Disney Tema Parklarını Ziyaret Edin

Biz Marvel hayranları ülkemiz adına bu konuda pek şanslı olmasakta çizgi roman serisine dayanan gezintiler, şovlar ve hatta tüm temalı adalar yurtdışındaki bu parklarda sunuluyor. Hong Kong’daki Antman gezisi, bazı ABD lokasyonlarında geliştirilmekte olan Avengers Kampüsü ve Hong Kong’daki Iron Man temalı bir fuar gibi belirli şehre özgü bazı temalar da mevcut.