Hızlı ve Öfkeli serisi iki filmlik bir finale doğru ilerliyor ve bir dizi ipucu, uzaylıların gelişini içereceğini gösteriyor. Serinin hikayesi aynı zamanda bilindiği gibi uzun bir tarihe sahipti, en hafif tabirle seri 20 yıllık süresi boyunca o kadar çok dönüştü ki, 2001’deki Hızlı ve Öfkeli ile nasıl başladığı anlaşılmaz oldu.

Hızlı ve Öfkeli odak noktası olarak sokak yarışları ve düşük seviyeli suçlarla serinin ana tabanını kurdu. 2011 filmi seriyi soygunlara ve dünyayı dolaşan bir maceraya dönüştürdü, araba kovalamaca unsuru hala mevcut ama yeni bir şekilde bağlamlaştırıldı. Bu film aynı zamanda Hızlı ve Öfkeli serisi için de yeni bir başlangıçtı ve seriyi giderek tuhaf senaryolarla bir adım öne çıkaran bir yola soktu.

Hobbs ve Shaw’ın Kötü Adamlarının Uzaylılarla Bağlantısı Olabilir

Hızlı ve Öfkeli 8 zamanında tamamen türünün tek örneği olsa da Hobbs & Shaw filme çok sayıda yeni bilim kurgu bileşeni ekledi. Bunlar arasında uğursuz Eteon terör örgütü ve filmin ana kötü adamı, sibernetik asker Brixton Lore vardı.

Film boyunca Eteon’un rapor verdiği komutanı hiçbir zaman gösterilmedi, yalnızca monoton ve makinemsi bir sesle duyuldu ve kimliği bilinmezlikte kaldı. Bu, Eteon’un uzaylı ziyaretçiler tarafından oluşturulduğunu veya onlar için çalıştığını düşündüren teorileri başlattı. Brixton’ın sibernetik yükseltmeleri de uzaylı teknolojisinin sonucu olabileceği düşünüldü. Ayrıca onun ve Eteon’un insanlığın büyük bir yüzdesini yok etme hedefi, Dünya’nın bir arka kapısında bekleyen uzaylı fethine çok benziyor.

9. Filmde Kalitesiz Bir Uzay Aracı Vardı

F9’un bugüne kadarki en gülünç Hızlı ve Öfkeli filmi olduğu hakkındaki genel konuşmada, Roman ve Tej tarafından kullanılan uzay arabası özel bir odak noktasıydı. Derme çatma uzay araçları ve tüplü dalgıç kıyafetlerinden yapılmış bu araç zaten bilime göre oldukça dayanıksızdı. Ancak yine de F9’un uzay arabası serinin ilerleyen bölümlerinde uzaylıların ilk çıkışına hizmet etmek için gizli bir amaca sahip olabilir.

10 ve 11. filmlerin uzaylıları denkleme dahil etmesi muhtemelen izleyiciler için hala biraz sarsıcı gibi gözüküyor. Tüm serinin geçirdiği kademeli ton değişikliği, izleyicileri rahatlatmak için ince bir ilerlemeye sahipti. Ancak uzaylıları içeren finali, izleyicileri biraz şaşırtabilir.