Resmi adı Fast X olan film, 21 yıl önce Vin Diesel ve Paul Walker’ın oynadığı mütevazı bütçeli bir aksiyon serisi olarak başlayan The Fast & The Furious, türkçe adıyla Hızlı ve Öfkeli serisinin en son filmi olmaya hazırlanıyor. O zamandan beri devam filmleri giderek büyümeye devam etti ve tüm zamanların en kazançlı serilerinden biri (Universal Pictures için en büyüğü) haline geldi. Seri bugüne kadar dünya çapında gişede 6,6 milyar dolardan fazla kazandı.

THR’den gelen yeni bir raporda Fast X’i rahatsız eden sorunlar gün ışığına çıkarıldı. Şu anda 300 milyon dolar olduğu bildirilen ve oyuncu maaşları nedeniyle bu noktaya itilen bir balon bütçesi de dahil olmak üzere birkaç sorun ortaya çıktı. Universal, görünüşe göre Michelle Rodriguez, Ludacris ve Tyrese Gibson gibi seri müdavimlerinin yanı sıra Jason Momoa’da dahil olmak üzere direksiyonun başına geçen yeni kadro için 100 milyon doların üzerinde bir harcama yaptı. Bu yıldızlar tipik olarak “dokuz ve on haneli maaşları” alıyor ve özellikle yapımcı-oyuncu olan Diesel bu plana dahil.

F9 filminin bütçesinin 200 milyon dolar olduğu biliniyor ki bu, özellikle serideki ilk filmin sadece 38 milyon dolarlık bir bütçeye sahip olduğu düşünüldüğünde yeterince büyük bir sıçramaydı. Hızlı ve Öfkeli 11, mevcut serinin hikayesini sona erdirmek için hazırlanırken stüdyo da mümkün olduğu kadar güçlü ve başarılı bir şekilde bitirmeyi umuyor, sürekli büyüyen bir dev olan serinin suyunun sıkmaya değip değmediğini görmek heyecan verici olacak.