Marvel Comics, yıllar boyunca Red Hulk, Devil Hulk, Zombie Hulk ve Maestro adlı kıyamet geleceğinden gelen bir Hulk da dahil olmak üzere birden fazla varyant sunarak karakterin popülaritesinden yararlandı.

She-Hulk, namı diğer Jennifer Walters’ın MCU’daki ilk çıkışı kendi adını taşıyan bir Disney+ dizisiyle gerçekleştirildi. Hayranların birçoğunun baş karakterin gücüyle ilgili olan birden fazla sorusu vardı. Sürekli genişleyen güçlü MCU kahramanları listesinde She-Hulk güç açısından tam olarak nerede? She-Hulk ve Hulk arasındaki bir kavgada kim kazanırdı?

Kim Daha Güçlü?

Birden fazla karşılaşmada tanık olduğumuz gibi, ham güç her zaman bir savaşta kazananı belirlemez. Ancak yine de She-Hulk: Attorney at Law’ın ilk bölümünde iki güç merkezi karşı karşıya geldiğinde, hayranlara She-Hulk’un normal Hulk’a göre ne kadar güçlü olduğu hakkında bir fikir veriliyor. Her iki Hulk da bu dövüş sırasında bazı büyük darbeler indirir, Hulk kuzenini havaya fırlatır ve She-Hulk onun gözlüklerini kırar, bu şey de onu daha da sinirlendirmeye yarar. Sahne eğlenceli, ancak güç açısından kesin cevaplar vermiyor.

Zeka Savaşını Kim Kazanır?

Bruce Banner’ın en zeki Marvel karakterlerinden biri olduğuna dair hiçbir tartışma yok. Tanınmış bir bilim adamı olarak Thor’a “Thor: Ragnarok” sırasında yedi doktorası olduğunu söyler. Banner, eğitiminin ötesinde birçok Avengers filminde Tony Stark’ın ayrılmaz bir ortağı oldu ve Avengers: Endgame’de kullanılan zaman makinesinin yapımına yardımcı oldu. Devasa olan sadece dönüşüm sonrası kasları değil, o muhtemelen MCU’daki en büyük IQ’ya sahip kahramanlardan birisi.

Çizgi Romanda Kim Kazanırdı?

Çizgi romanlarda Hulk ve She-Hulk arasındaki bir kavgayı kimin kazanacağı sorusunu sormak biraz gerçek dışı olabilir. Bruce Banner’ın çizgi romanlardaki gücü ile MCU’daki tasviri arasında önemli bir fark var. Hulk’un comic versiyonu, öfkesinin zirvesine ulaştığı ve neredeyse durdurulamaz bir canavar olduğu anlara tanıklık ediyor.

Aynı şey She-Hulk için de söylenebilir. Karakter MCU için hala yeni ve yeteneklerinin dorukları henüz keşfedilmedi. Yani çizgi romanlarda Jennifer Walters, pek çok kötünün karşılaşmak isteyeceği bir karakter değil. Hulk ile güçleri benzer olarak tasvir edilse de, gerçekleşen bir karşılaşmada Hulk’un galip gelmesi oldukça muhtemeldir.

Sonunda Bir Kişi Kazanmalı

She-Hulk, kuzenine karşı stratejik bir avantaj elde etmek için zekasını, hızını ve hareketliliğini kullanırdı. Daha çevik yapısı, Hulk’un güçlü ama kolayca sıyrılabilen saldırılarından kaçmasına izin verecekti. Ancak bilinmesi gereken şu ki savaş ne kadar uzun sürerse, Hulk o kadar öfkeli olacak ve dolayısıyla bi o kadar daha güçlü hale gelecekti. Çünkü Hulk’un gücü öfkesiyle doğrudan orantılı bir şekilde ileriyor.

Peki sizin kararınız nedir?