2014 yılında Galaksinin Koruyucuları filminde izleyiciler sevimli karakter Groot ile tanıştı. Antropomorfik ağaç yaratığı ilk başta bir dev iken, Groot’un ölümü Baby Groot’un Galaksinin Koruyucuları Vol. 2’de geri dönmesini sağladı. Karakterin bu sevimli versiyonu hayranların favorisi haline geldi, öyle ki Marvel ve Disney ona Disney+’ta animasyonlu kısa film hikayesi verdi. I Am Groot’un ilk sezonu Ağustos 2022’de Disney+’da yayınlandı. Beş kısa bölümün her biri Baby Groot’un yer aldığı bireysel bir maceraya odaklandı.

I Am Groot’un doğası gereği, animasyonlu kısa sahneler Marvel ve Disney’in yayın hizmetindeki geri kalan içeriklerinden ayrılıyor. İşte Marvel’ın I Am Groot 2. sezon hakkında ortaya koyduğu tüm bilgiler.

I Am Groot Marvel Evrenine Bağlı mı?

I Am Groot’un MCU hikayesine sahip olup olmadığı konusunda ilerleyen garip bir tartışma var. James Gunn daha önce dizinin kendi ayrı zaman çizelgesinde var olduğunu söylemişti, ancak Marvel Studios ve Disney+, ana zaman çizelgesinin bir parçası olduğunu öne sürüyor.

I Am Groot 2. Sezon Olacak mı?

Marvel Studios, I Am Groot 2. sezonunun olacağını zaten önceden onayladı. Duyuru, Marvel’ın San Diego Comic-Con 2022’deki animasyon panelinde geldi. Ayrıntılar gizli tutuldu, ancak I Am Groot 2. sezonla seriye beş bölüm daha eklenecek.

I Am Groot 2. Sezon Tahmini Çıkış Tarihi

I Am Groot 2. sezon şu anda zaten yapım aşamasında olduğundan, bir sonraki kısa film dalgasının gelmesi çok uzun sürmeyebilir. Disney+, Aralık 2022’de piyasaya sürülecek “Galaksinin Koruyucuları Tatile Özel” programına sahip, bu yüzden Groot için bundan sonraya kadar bekleyebilir. Gelişmeler için takipte kalın.