I Am Groot’un bir hayli düşündürücü uzunlukta olan dizisinin bölüm sayısı ve uzunluğu geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. İlk izlenimlerde kısa gibi görünse de, bu haliyle tam da uygun süreye sahip olduğu çoğu eleştirmen tarafından belirtildi.

Bu kısa dizinin şimdiye kadar aldığı en büyük övgülerden biri, hayranların geçen yılki What If…? gibi animasyon tarzında olmasından kaynaklanıyor. Ancak aralarında bir fark var, bu dizi tıpkı Pixar serilerinde olduğu gibi çok daha fazla gerçekçi bilgisayar animasyonu kullanıyor ve bu da izleyenlerin hoşgörüsünü elde etmiş durumda.

I Am Groot, yalnızca 20 dakikalık toplam uzunluğuyla tarihin en kısa MCU projesi olurken eleştirmenlerden olumlu yorumlar almayı başardı ve dizinin MCU’nun Multiverse Saga’daki büyük planına uyup uymadığına bakılmaksızın, insansı bitkinin beş kısa bölüm aracılığıyla gönülleri kazanmış olması yine ezici bir başarı gibi görünüyor. Marvel’ın bunun gibi daha fazla mini dizi yapıp yapmayacağını veya Baby Groot’la yeni bir macera turuna katılacağını yalnızca zaman gösterecek, ancak bu dizi şimdilik tüm MCU hayranlarına eğlenecekleri bir şey veriyor gibi gözüküyor.

I Am Groot, 10 Ağustos Çarşamba günü Disney+’ta tüm bölümleriyle yayında olacak.