Bin Diesel’in yumuşak sesli Groot’u ilk kez 2014’te James Gunn’ın beğenilen Galaksinin Koruyucuları filminde ekranda göründü. Karakter filmin sonunda kendini feda etse de, Groot’un yeni bebek versiyonu Galaksinin Koruyucuları Vol. 2’nin yanı sıra Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame’de gözüktü.

Collider ile yapılan yeni bir röportajda yönetici yapımcı Kristen Lepore, I Am Groot için orijinal planın Diesel’in herhangi bir ek diyalog kaydı yapmasını içermediğini açıklıyor. Lepore’un söylediği gibi, asıl beklenen Diesel’in kayıtlarını Galaksinin Koruyucuları filmlerinden almak ve diziye eklemekti. Bununla birlikte dizinin daha derinlerine indikçe, her satırın kendine özgü bir bükülme gerektirdiği ortaya çıktı, bu da Diesel’in tüm yeni diyalogları kaydetmek için getirildiği anlamına geliyordu. Diesel’in performansına gelince, Lepore aktörün nihayetinde her satıra “çok fazla kişilik” kazandırdığını söyledi. Lepore’un dediklerine göz atın:

“Senaryoyu ilk yazdığımızda, ‘Ah, bu sadece “I Am Groot” söyleyecek diye düşündük. Ne kadar zor olabilir? Elimizdeki mevcut bazı kayıtları alıp Vin’in sesini oraya koyalım dedim.’ Ama senaryoda da görüldüğü gibi, her satırın gerçekten kendi hikaye benliği var. Sadece bu kelime için tam bir kayıt yapmamız gerekti ve yaptığımıza gerçekten çok sevindim.”

Diesel’in karakteri Galaksinin Koruyucuları’nda ve MCU’daki diğer görünümlerinde hemen hemen sadece “I Am Groot” dese de, her satırın söylendiği bağlama bağlı olarak çok farklı bir anlamı vardır. Üzüntüden gülünç olana kadar, her Groot çizgisi aslında kelimelerin yüzeyde göründüğünden daha fazlasını ifade eder.

I Am Groot için yapılan ilk incelemeler son derece olumluydu, bu da Diesel’i yeni satırları kaydetmek için geri getirmenin nihayetinde doğru karar olduğunu gösteriyor. I Am Groot’un 2. sezon için geri döneceği zaten onaylandığından, şimdilik geriye sadece beklemek kalıyor.