2007’de piyasaya sürülen ve Richard Matheson’ın 1954 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan I Am Legend, Türkçe haliyle Ben Efsaneyim, Will Smith’i dünyadaki yaşayan son adam olarak tanıtmayı amaçladı. Film, gişede başarılı oldu ve 150 milyon dolarlık bir bütçeyle dünya çapında 585 milyon dolar hasılat elde etti, özellikle de Smith performansına yönelik övgüler aldı.

Bu ayın başlarında Warner Bros., I Am Legend 2’nin geliştirilmekte olduğuna dair sürpriz duyuruyla herkesi şok etti. Her iki başrol oyuncu da projeyi üstlenecek, kıdemli senarist Akiva Goldsman da senaryoyu yazmak için geri dönecek, ancak yönetmen Francis Lawrence’ın geri dönüp dönemeyeceği henüz belli değil. I Am Legend 2 hala erken geliştirme aşamasındayken hikaye detayları mevcut değil ve devam filmi hakkında daha fazla haber bekleyen izleyiciler beklentiyle dolu.

PGA Ödülleri’nde Smith ile birlikte kırmızı halıda boy gösteren yapımcı Jon Mone, I Am Legend 2’nin hikayesinin “inanılmaz derecede havalı bir fikirden” çıktığını söyledi. Mone, devam filminin romanlardan birine dayanıp dayanmadığını açıklamasa da hikayeye devam etmek için “inanılmaz bir açı” bulduklarını söyledi.

Bu inanılmaz derecede havalı bir fikir, Smith ve Akiva’yı başka bir hikaye anlatmaya değer olduğuna inandıran bir fikir. Bu hikayeye nasıl devam edebileceğiniz konusunda inanılmaz bir açıyla ortaya çıkan bu fikir Will, Akiva ve Michael B. Jordan’ın zihinlerine dayanıyor.

Devam filminin orijinal sonun rötuşunu yapıp yapmayacağını, alternatif sondan sonra kaldığı yerden devam edip etmeyeceğini veya Smith’in I Am Legend karakterini klonlama yönünde ilerletip ilerletmeyeceği henüz belli değil. Devam filmi hangi açıyı alırsa alsın, Smith ve Mone’un şu ana kadar ortaya koydukları göz önüne alındığında ortada taze ve yenilikçi bir fikir var gibi görünüyor. İlerleyen aylarda film hakkında daha fazla detaylar gelecektir, bizi takipte kalın.