No Way Home’un uzun zamandır beklenen çoklu evren kötü adamlar gerçeği sonunda ortaya çıktı sayılır. Willem Dafoe sette görüldü, Alfred Molina’nın Doctor Octopus’u doğrulandı, Jamie Foxx Instagram’daki katılımını açıkladı ve son olarak fragmanlar Lizard ve Sandman’in geri dönüşlerini doğruladı. İkinci Spider-Man: No Way Home fragmanı artık Green Goblin, Electro’nun yeni görünümü, Sandman ve Lizard’ın geri döndüğüne dair daha da sağlam kanıtlar içeriyor, ancak daha fazla kötü adam hakkında sorular ve spekülasyonlar ortalıkta dolaşmaya devam ediyor.

İkinci No Way Home Fragmanı hayranlara göre farklı bir ikinci Green Goblin gösterdi. Maskesiz ve gözlük takmış halde görünen karakter Dane DeHaan’ın No Way Home için geri döndüğüne dair bazı teorilere bile yol açtı, ancak fragmanın 4K versiyonu New Goblin görünümüne ilişkin söylentilerin amacın çok dışında olduğunu ortaya koyuyor. “İkinci Green Goblin” aslında Willem Dafoe’dur, maskesiz ve Goblin planöründe alternatif bir zırh giyiyor.

Green Goblin’in, Raimi’nin Spider-Man filmlerindeki tam maskeli Goblin kafası yerine James Franco’nun New Goblin’ine benzer bir yüz maskesi takarken geçen bu sahne çok kısa ve hızlı bir şekilde kayboluyor. Bu da hayranların yeni yeni teoriler üretmesine yol açtı ancak karakterler aynı kostümler farklıydı. Twitter’da ortaya çıkan ve fragmandan önce yayınlanan kostüm sızıntılarının resimleri ikinci Green Goblin zırhının doğru olduğunu gösteriyor. Kostümler şu şekildeydi:

Açıkçası Spider-Man: No Way Home için Harry Osborn’un herhangi bir farklı versiyonunu geri getirmek bunaltıcı olabilirdi. Her ikisi de Örümcek Adam filmi kötü adamlar galerisinde özellikle üst sıralarda yer almıyor. Spider-Man: No Way Home’un süreside göz önüne alındığında zaten yeterince büyük bir savaş olacağı görülüyor, başka bir Goblin ile dikkati dağıtmak yanlış bir adım olurdu. Karakterin ise neden kostüm değiştirdiği şimdilik bilinmiyor.