MCU, Tony Stark’ın liderliğinde ilerleyen başka bir büyük Avengers liderini tanıtmak için hazır ve bu karakter birçok hayranın tahminler yürüttüğü Ikaris olduğu yönünde. Hem Tony hem de Steve’in gitmesiyle ekibin yeni bir lidere ihtiyacı var ve aralarından seçim yapabileceğiniz bazı iyi kahramanlar var. Ancak, Ikaris’in Tony ile benzerlikleri onun rol için harika bir seçenek olduğu anlamına gelebilir.

Ikaris’in Eternals’daki anlatımı oldukça kaliteliydi. Başından beri ortaya çıkışı ve yıkımı biliyordu ve ailesi bunun olmasını engellemenin bir yolunu ararken, Arishem’in misyonuna sadık kaldı. Stark’ın yaptığı gibi doğru olduğunu düşündüğü şeyi yapmakta kararlıydı.

Tony, hataları nedeniyle büyük bir liderdi. MCU’daki hayatına eylemlerinin sonuçlarını umursamayan, kendini beğenmiş bir silah tüccarı olarak başladı. Filmler boyunca ne pahasına olursa olsun ihtiyaç duyulan her şeyi yapacak, hatta daha büyük bir iyilik için kendini feda edecek büyük bir kalbe sahip biri haline geldi. Bulundukları ailelerden gelen tepkilere rağmen, ikisi de gerçekten doğru olduğunu düşündükleri şeyi yapacaktı. İkisinin amacı düşmanca davranmak için değildi, asıl amaçları kişisel inanç sistemlerini korumak ve sevdiklerini güvende tutmaya çalışmaktı.

Tony, Kaptan Amerika: İç Savaş’ta haklı olduğu şeye inandı ve her biri en iyi olduğunu düşündükleri şey için savaşmaya istekli karakter Steve ile kafa kafaya geldi. Tony, arkadaşları olarak adlandırdığı kişileri hapse attı çünkü insanları güvende tutmanın tek yolunun bu olduğundan emindi. Yanlış yönlendirilmesine rağmen kalbinde sadece iyi niyetler vardı. Bu özellikle Eternals’daki Ikaris’e beniyor, filmin en büyük bükümü olarak karakterin ihanetine rağmen bunun yapılacak en iyi şey olduğuna inanıyordu. Ikaris’in güneşe doğru uçması da Tony gibi onun fedakarlık yapmaya hazır olduğunu gösteriyor.

Hem Tony hem de Ikaris’in sergilediği bu şiddetli kararlılık, ikincisinin yeni nesil kahramanlar için büyük bir lider olma potansiyeline sahip olmasını sağlayan önemli faktörlerden biri olabilir. Tony gibi Ikaris’in de büyümek ve hatalarından ders çıkarmak için MCU’da bolca yeri olabilir ve bu da onu çok yönlü bir birey haline getirebilirdi.