Iron Man birçok kez dünyayı kurtardı ve bunu yaparak izleyicilere unutulmaz aksiyon, komedi ve romantizm dolu anlar yaşattı. Esprili, parlak ve açık sözlü kişiliğiyle Marvel’ın favori süper kahramanlarından biri ve internet için de favori bir içerik kültürü haline geldi. Tony Stark bir dahi, milyarder, playboy ve hayırseverdi, ama hepsinden öte büyük bir meme ilham kaynağıydı. İşte onu özetleyen birbirinden güzel görseller.

Her Zaman Başkaları İçin Kendini Feda Etmeye Hazırdı

Kendi süper güçleri olmayan ölümlü bir insan olmasına ve güçlerini kostümünden alan süper kahramanlardan biri olmasına rağmen, Sonsuzluk taşlarıyla parmaklarını şıklatacak kadar cesur ve güçlüydü. Hayranların bildiği gibi, taşlar yalnızca Celestials veya Titans gibi olağanüstü güçlü varlıklar tarafından tutulabilir veya kullanılabilir. Ancak o kendini feda ederek evreni kurtarmayı tercih etti.

O Harika Bir Baba Figürüydü

Tony Stark’ın Peter Parker’a karşı zaafı vardı ve ona her zaman oğlu gibi davranırdı. Onun için özel bir takım elbise üretti, ne pahasına olursa olsun onu korumaya çalıştı ve Thanos’a karşı yenilgilerinde onu kaybettiğnde kesinlikle harap oldu. Hayranların hatırlayacağı gibi, Dünya’ya ilk döndüğünde ve Steve Rogers ile konuştuğunda söylediği ilk şey “Çocuğu kaybettim” idi.

Herkesi geri getirmek için zamanda yolculuk yapmanın bir yolunu bulduğunda hâlâ Parker’ı düşündüğüne dair bir şüphemiz yok. Ancak Spider-Man: No Way Home olaylarında Parker’ın herkes tarafından unutulması Stark’ın çabalarını en azından Peter için anlamsız hale getirdi.

MCU’daki En İkonik Sözlerden Birine Sahip

Bu, Iron Man’in en iyi Yenilmezlerden birisi olduğunu kanıtlayan alıntılardan biridir ve ilk başta Tony Stark’ın bir basın toplantısında yaptığı büyük kimlik açıklamasıyla ilişkilendirilmiştir. Şimdi ise sonsuza dek Tony’nin ölüm anı olarak hatırlanacak.

Peter Parker’ı Önemseyen Tek Kişi Olabilir

Tony Stark, kendini Peter Parker’ın güvenliğinden sorumlu hissetti. Sonuçta o Avengers’a katıldığında sadece 15 yaşında bir çocuktu. Takımın çoğu süper kahramanı, herhangi bir düşmanla savaşmak veya çok tehlikeli bir savaş alanına katılmak için yaş ve deneyime sahipti, ancak Parker son zamanlarda güçlerini keşfetmiş bir gençten başkası değildi.

Stark, Parker’a ve güçlerine saygı duyuyordu, bu yüzden ona yardım eden ve güçlü bir süper kahramanın zorlu yaşamında ona rehberlik eden tek kişiydi. Kendisi için özel olarak bir takım elbise tasarladı ve bir babanın yapacağı gibi yanlış bir şey yaptığında onu azarlayan ilk kişi oldu.

O bir dahiydi (DC’ye Bedel)

Kendi başına süper güçleri yoktu, ancak zekası bir süper güç olarak sayılabilirdi. O var olan en güçlü askeri silahları yarattı, daha sonra bununla gurur duymasa da tüm askeri bilgisini diğer süper kahramanın doğaüstü yetenekleriyle eşleşebilecek aşırı güçlü bir zırh kıyafeti yaratmak için kullandı.

Ellerinde ve ayaklarında bulunan itme ışınlarının yardımıyla tıpkı Superman gibi uçabiliyordu. Bruce Wayne kadar zengin, Batmobile gibi çok sayıda lüks arabası vardı ve Alfred ile karşılaştırılabilecek sadık bir asistanı (Jarvis veya Friday) vardı. Ayrıca verimli bir şekilde zamanda yolculuk yapmanın bir yolunu da bulmayı başarmıştı.