Better Call Saul hayranlarının iyi hatırladığı gibi Jimmy ve Kim, Betsy ve Craig Kettleman ile ilk kez 1. sezonda, Craig’in zimmete para geçirmesi ve suçlarından kurtulma girişimleriyle ilgili bir komploda karşılaştı. 6. Sezon 2. bölüm bu olaylardan birkaç yıl sonra Betsy ve Craig’i tekrar konusuna ekledi, ikili şimdi “Sweet Liberty Tax Services” adlı bir vergi şirketini yönetiyor.

Görünen o ki AMC ve Better Call Saul, kurgusal Sweet Liberty Vergi Hizmetleri yüzünden gerçek bir vergi şirketi tarafından dava edildikten sonra kendi hukuk müşavirlerini getirmek zorunda kalacak. The Wrap tarafından bildirilenlere göre orijinal marka olan Liberty Tax Services, dizinin markayı kasıtlı olarak kötüye kullandığını ve imajını zedelediğini iddia ederek dava açtı ve ayrıca dizinin “karalama, aşağılama ve zarar verici yalanları” temsil ettiğini iddia etti.

Better Call Saul’a karşı bu davanın nasıl sonuçlanacağını yakın gelecekte göreceğiz. Aslında Better Call Saul’un eğlencesinin büyük bir kısmı, dizinin gerçek hayattaki yasal meseleleri dramaya işleme şeklidir, hikaye anlatımını zenginleştirmeye yardımcı olan belirsiz detayları bulmak için hukuk kitaplarına derin dalışlar yapar. Yine de dizinin yazarlarının artık daha dikkatli olması gerekiyor gibi gözüküyor.