Marvel’in en ünlü konuşan ağacına dayanan yeni dizi, Baby Groot’u farklı şekillerde takip eden bir dizi kısa animasyondan ibaret olacak. Gösteri ilk olarak geçen yılın sonlarında duyuruldu ve geçen ay Disney+ Day duyurularının Marvel Sinematik Evreni bölümünde yer aldı. Şovun animasyon stili foto-gerçekçi olarak tanımlandı ve şu anda Vin Diesel’in dizi için Groot’u seslendirmek için geri dönüp dönmeyeceğine dair bir gelişme yok.

I Am Groot’un 2022’de yayınlanacağının teyidi geçtiğimiz günlerde Twitter’da Gunn’dan geldi. I Am Groot, gelecek yıl hizmete nelerin geleceğini anlatan yeni bir Disney+ tanıtım videosuna dahil edildi. Özellikle önceki Disney+ duyurularında diziye henüz herhangi bir yayın penceresi verilmemişti. Bir hayran, Gunn’a haberi onaylayıp onaylayamayacağını soran videoyu tweetledi ve Gunn, “Onaylayabilirim.” yanıtını verdi.

I Am Groot’un 2022 sürümünün onaylanması, Galaksinin Koruyucuları serisi hayranları için harika bir haber. Koruyucu ekip 2019’da Avengers: Endgame’den bu yana MCU’da görülmedi ve seri hakkında çok az şey biliniyor olsa da, MCU’nun Guardians köşesinin bir başka genişlemesi olduğu için sabırsızlıkla beklemek heyecan verici.