Game of Thrones’ta ünlenen Jason Momoa, Batman v Superman: Dawn of Justice’de küçük bir sahnede Arthur Curry olarak ilk rolünü oynadı. Son derece güçlü karakter Justice League’de daha belirgin bir rol için geri döndü. 2018’de, DC için büyük bir başarı olduğunu kanıtlayan kendi solo filmine sahip oldu ve yapım gişede net 1 milyar dolar hasılat yaparak adını altın harflerle listeye yazdırdı. Ardından bir devam filmi duyuruldu. 2. filmin 16 Aralık 2022’de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Aquaman ve Kayıp Krallık başlıklı devam filmi hakkında şu anda bilinen pek bir şey yok. Net olarak bilinen şey ise orijinal oyuncu kadrosunun hala korunduğu. Film Temmuz ayından beri Londra’da çekiliyor ve şu ana kadar buz mağarası gibi yeni yerleri gösteren sadece birkaç set fotoğrafı yayınlandı.

Bir röportajda konuşan Wan, Aquaman 2’nin kesinlikle 2018 filminden daha karmaşık olduğunu söyledi. Açıklamasının nedeni olarak, izleyicinin zeki olduğunu anladığını söyledi, bu yüzden onlara öngörülebilir, deşifre edilmesi kolay bir şey vermek yerine, onları merak uyandıran ve yaratması eğlenceli, dolambaçlı bir yola yönlendireceğini söyledi.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, farklı ve karmaşık olanın her zaman daha iyi anlamına gelmediğidir. Aquaman’in gişede bu kadar iyi performans göstermesinin tek nedeni, DC’nin önceki cansız filmlerinin karanlık, cesur tonundan radikal bir sapma yapmasıydı. Şimdilik emin olduğumuz şey Aquaman 2’nin ilk film kadar öngörülebilir ve basit olmadığı. İş film yönetmenliğine geldiğinde James Wan, izleyicilerin ne istediğini bilen birisi. Bu yüzden bu dediklerini gerçekçi varsayabiliriz.

SONRAKİ:

MARVEL EVRENİNDE VAR OLDUĞUNU DUYDUĞUNUZDA ŞAŞIRACAĞINIZ 6 EFSANEVİ KARAKTER