Morbius önümüzdeki ay vizyona girmeye hazırlanırken, hayranlar yine Tom Holland’ın Spider-Man’inin yapımda olup olmayacağını merak ediyor ve yıldız Jared Leto bu söylentileri hafif bir dille ele alıyor. Spider-Man: No Way Home’un arkasındaki büyük başarının ardından Sony Pictures, “Sony’nin Spider-Man Evreni” olarak bilinen kendi Marvel merkezli serisini oluşturmaya devam ediyor. Stüdyo, Peter Parker’ın mitolojisindeki birçok kötüyü anti-kahraman olarak beyazperdeye taşımayı planlıyor ve sonunda onları dost canlısı mahalle kahramanıyla karşı karşıya getirme fikriyle ilerlemeye çalışacak.

Anti-kahraman muamelesi gören bir sonraki Örümcek Adam kötü adamı ise Marvel’in vampiri olarak anılan Morbius. Birçok ertelenmeden sonra Morbius’un sinemalarda gösterime girmesine bir aydan kısa bir süre kaldı. Projeyi örten pek çok gizem olsa da, filmle ilgili en büyük sorulardan biri Spider-Man’in potansiyel küçük rolü.

Entertainment Tonight ile yapılan yeni bir röportajda Leto’ya hayranların Holland’ın sevilen Marvel kahramanı olarak bir cameo yapmasını bekleyip beklememeleri doğrudan soruluyor. Aktör, bariz nedenlerden dolayı bu soruya direkt cevap veremese de ekranı Holland’ın Örümcek Adam’ı ile paylaşmaktan hoşnut olacağını açıkça belirtiyor. Kısa alıntısı tam olarak şöyle:

Sana söyleyeyim, Örümcek Adam ile ringe çıkmayı çok isterim. Bence Tom Holland harika ve oldukça dinamik bir ikili olurduk.

Spider-Man: No Way Home’un çoklu evren olay örgüsünün ardından Holland’ın kahramanının ortaya çıkması için kapılar kesinlikle sonuna kadar açık. Ancak Örümcek Adam üçlemesinin sonu göz önüne alındığında, özellikle Marvel Studios ve Sony bir sonraki büyük filmi için beklentileri bu yönde tutmak istemeyebilir. Eğer Sony’nin ayrı evreninde herhangi bir Peter Parker varsa, The Amazing Spider-Man filmleri Sony’nin Spider-Man Evreniyle daha uyumlu olduğundan Andrew Garfield’ın Spider-Man varyantı olması daha olasıdır.

Bu yeni evrende kötüler anti-kahramanlar olarak yeniden tasavvur edilseler de, onları Örümcek Adam ile karşı karşıya getirmenin hala bazı yolları var. Geleneksel bir kahraman-kötü hikayesine sahip olmak yerine, savaşları dünyayı nasıl koruyacağına dair felsefelere karşı çıkmakla ilgili olabilir çünkü Morbius’un ahlaki açıdan gri bir kahraman olacağı düşünülüyor, Spider-Man’in Sony’nin serisinde ise ne zaman ve nasıl oynadığını zaman gösterecek.