Mega yıldız Jason Momoa, Aquaman and the Lost Kingdom’ı çekerken birden fazla kez yaralandığını doğruladı. Momoa, yaklaşmakta olan DC Comics devam filminde Aquaman olarak bilinen Arthur Curry rolünü canlandırıyor. Momoa’nın karakteri, balıklarla iletişim kurabilen ve süpersonik hızlarda yüzebilen yarı Atlantik / yarı insan bir kraldır. Aksiyon yıldızı ilk olarak 2016 yapımı Batman v Superman: Dawn of Justice’de süper kahraman rolünü üstlendi. O zamandan beri karakteri 2017’de Justice League ve 2019’da The Lego Movie 2’de oynadı. Ayrıca, 2018’de dünya çapında gişede 1.148 milyar dolar hasılat yapan Aquaman filminde başrolü üstlendi.

Momoa, Conan the Barbarian ve Once Upon a Time in Venice gibi filmlerde oyunculuğunu bilediği için aksiyon sekanslarına yabancı değil. Kısa bir rol olsa da HBO’nun inanılmaz popüler dizisi Game of Thrones’un ilk sezonunda güçlü savaş ustası Khal Drogo’yu oynamasıyla tanınıyor. Momoa ayrıca 2008’de çıkan bir tartışma sırasında yüzünde parçalanan bira bardağı yüzünden büyük hasar gördü, yani kişisel yaşamında şiddeti ilk elden gördü. Oluşan kesik 140 dikişle sonuçlandı ve sol kaşında kalıcı bir iz bırakan ameliyat geçirdi. Ancak halen uğraşması gereken bazı sakatlıkları var gibi gözüküyor.

ComicBook ile yapılan sanal bir röportajda aktörün Aquaman ve Lost Kingdom’ın çekimleri sırasında birden fazla yaralandığını doğruladığını bildirdi. Yaralanmaların nasıl oluştuğuna dair ayrıntılara girmese de Momoa’nın bahsettiği yaralanmalar listesinde fıtık, yerinden oynamış kaburgalar ve birkaç göz yaralanması var. Aktör kısaca şunları dedi: “Yaşlanıyorum. Gözlerimi bozdum. gittikçe kötüleşiyor ve ameliyat olmam gerekiyor, fıtığım var, kaburgalarım çıktı.”

Momoa, yaralarına rağmen Aquaman and the Lost Kingdom’ı kariyerinde acımasız bir film olarak göstermiyor. Bunun nedeni aldığı her rolde “sert” olması ve “İşimi seviyorum ve biraz fazla heyecanlanıyorum, yaş meselesi” demesinden kaynaklanıyor olabilir.

Aquaman and the Lost Kingdom şu anda yapımda, bu da Momoa’nın yaralanmaları için ihtiyaç duyduğu dinlenmeyi biraz daha beklemek zorunda kalacağı anlamına geliyor. Ayrıca yaralarının çok ciddi olmadığını not etse de hayranları role getirdiği ekstra seviyeyi kesinlikle takdir edecekler. Aktör yaşlanıyor olsa da hala formda, yani Atlantis kralını hiçbir şey durduramaz.