Jason Momoa, sonunda Aquaman and the Lost Kingdom’ın resmi olarak çekimlerini tamamladığını doğruladı. İlk Aquaman, 2018’de ilk kez gösterime girdiğinde gişe rekorları kırsa da devam filminin başlaması çok uzun zaman aldı. Şu anda Aralık 2022’de prömiyeri yapılması planlanan film ilk yapımdan geri dönerek geçen yaz Londra’da James Wan yönetiminde çekimlere başladı. Koronavirüs pandemisi sırasında büyük gişe rekorları kıran filmleri çekmek zor olsa da, Aquaman 2’nin geç çıkacak olması bu sorunlardan kaçındığı anlamına geliyor olabilir.

Aquaman 2’nin çekimleri zaten yavaş yavaş sona geliyordu, ancak tam olarak ne zaman biteceği belli değildi. Şu anda ise Momoa çekimlerin tamamlandığını onayladı. Oyuncu, olayı kutlamak ve olacaklarla ilgili heyecanını paylaşmak için Instagram hikayelerinde birkaç video yayınladı.

Neredeyse her gişe rekortmeni filmde olduğu gibi önümüzdeki aylarda bazı yeniden çekimler olacak, ancak çekimlerin büyük kısmı sona erdi. Bu, geçen yıl sürekli film gecikmeleri yüzünden canı sıkılmış hayranlar için iyi bir haber. Hikaye detayları hakkında umuyoruz ki daha fazla ayrıntı yakında ortaya çıkacaktır. Momoa’nın oyuncu arkadaşlarının çoğu senaryoyu övdü, Lundgren ve Abdul-Mateen özellikle ilk filmden daha iyi olarak nitelendirdi. Biz ise şimdilik sadece bekleyeceğiz.