Joaquin Phoenix, yeni filmi C’mon C’mon’un prodüksiyonu sırasında genç hayranların onu Joker’deki baş rolü olarak tanımlamasını istemediği ortaya çıktı. Phoenix, Ridley Scott’s Gladiator’daki Emperor Commodus rolüyle ilk Akademi Ödülü ve Altın Küre adaylığını kazanmasından bu yana Hollywood’da çalışan en beğenilen aktörlerden biri olarak kendisine bir isim yaptı. Oyuncu, You Were Never Really Here gibi riskli, sınırları zorlayan filmlerde çok sayıda saygın performans sergiledi. Bu, yakın zamanda DC Comics’in kötü adamı Joker’i, En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ı da dahil olmak üzere birçok ödül kazandığı aynı adlı 2019 filminde radikal bir şekilde ele almasıyla zirveye ulaştı.

Bu yeni film, ABD’yi dolaşan ve çocukların gelecekle ilgili endişeleri hakkında röportajlar yapan yumuşak sözlü, duygusal olarak bodur bir yayıncı olan Phoenix’in karakteri Johnny’yi merkez alıyor. Johnny’nin işine yeni bir bakış açısı getiren genç yeğeni Jesse’ye bakmakla görevlendirildiğinde işler karmaşıklaşır ve hikaye oluşmaya başlar.

Yönetmen Mike Millis Collider ile yaptığı röportajda, Phoenix’in filmde yer alan genç aktörlerin kendisine Joker demesini engellediğini açıkladı. Ellis, Phoenix’in yüzünün dünyanın dört bir yanında ikonik Joker makyajı giyen posterlerin üzerine sıvandığı Todd Phillips’in Scorsese-vari dramasının yoğun tanıtımının yapıldığı bir dönemde çekimlerin yapıldığını anlattı. Phoenix’in yeni yıldız olma seviyesinin hikayenin temelli doğasına müdahale edebileceğine dair bir endişe vardı, çünkü çocuk oyuncuların Arthur Fleck rolünde çok ikonik birine karşı hareket etmesi zordu. Neyse ki aktör çekimler sırasında bunu başarılı bir şekilde engellemeyi başarmış ve rolünü etkilememesi gerektiğini farketmiş.

Bu karar, eldeki görev uğruna en tanınmış rolünü bile bir kenara bırakabilen Phoenix’in büyük bir ego eksikliğine sahip olduğunu işaret ediyor. Hareketleri, aynı anda genç oyuncuların sette profesyonelliklerini korumalarına ve ana dalmış hissetmelerine yardımcı olacaktı. Bu, aktörün sadece Johnny’nin karakterine doğal olacak bir şekilde çocuklarla seviye atlayabildiği için rolüne olan bağlılığını göstermekle kalmaz, aynı zamanda genç oyunculara saygı duyduğu ve onları anladığı gerçeğini de gösterir.