Keanu Reeves, 2014 yılında John Wick filmiyle çıkışını yaptı ve böylece mevcut on yılın en iyi aksiyon serilerinden birini ortaya çıkardı . Üçüncü bölüm, John Wick: Chapter 3 Parabellum, serinin şimdiye kadarki en çok beğenilen ve finansal açıdan en başarılı bölümlerinden biri oldu. Biz şimdilik, yakında çıkacak olan John Wick: Chapter 4 hakkında bildiklerimize bir göz atalım.

John Wick: Bölüm 4’ün Çıkış Tarihi 24 Mart 2023 Olarak Belirlendi

John Wick: Chapter 2, ilk filmden üç yıldan biraz daha kısa bir süre sonra çıktı. Daha sonra, John Wick: Chapter 3 Parabellum, 2. filmden iki yıldan biraz fazla bir süre sonra piyasaya sürüldü. Bu geleneği sürdürerek, hayranların John Wick’in beyaz perdeye geri dönmesi için çok uzun süre beklemek zorunda kalmayacağı, ancak başlangıçta beklenenden biraz daha uzun süreceği açıklandı. Variety tarafından 2019’da bildirildiği gibi, en yeni John Wick filmi 21 Mayıs 2021’de vizyona girecekti, ancak destanın bir sonraki bölümü tam bir yıl (+6 gün) 27 Mayıs 2022’ye ertelendi. Ancak stüdyo yeni bir açıklamayla neredeyse 1 yıl daha erteleme yaptı. John Wick 4’ün 24 Mart 2023’te yayınlanacağı doğrulandı. Böylece önceki tarihin üzerinden neredeyse 1 yıla yakın bir süre ertelenme gerçekleşti.

John Wick: Bölüm 4 Oyuncu Kadrosu

Şaşırtıcı olmamalı ancak John Wick: Chapter 4 kadrosu, serinin ilk üç bölümünde olduğu gibi savaşçılarla dolu olacak şekilde şekilleniyor. Dördüncü kez filme liderlik eden Keanu Reeves, John Wick karakterinin geçmiş suikastçı rolünde. Bowery King olarak daha fazla aksiyon için geri dönecek olan Laurence Fishburne de gruba geri dönecek. Ian McShane’in Winston’ı veya Lance Riddick’in Charon’u olmadan bir John Wick filmi nasıl olurdu ? endişelenmeyin, hepsi filmde rol alacak. Aynı zamanda seriye birkaç yeni isimde katılacak.

John Wick: Bölüm 4, Chad Stahelski Tarafından Yönetiliyor

Burada sürpriz yok çünkü Chad Stahelski, John Wick: Chapter 4 için dördüncü kez yönetmen koltuğuna geri dönecek.

John Wick: Bölüm 4 Senaryosu, Army Of The Dead’den Shay Hatten Tarafından Yazıldı

Hızla Hollywood’un en yoğun yazarlarından biri haline gelen Hatten, aynı zamanda John Wick’in yan ürünü Balerin ve başarılı aksiyon serisinin beşinci filmi üzerinde çalışıyor.

John Wick: 4. Bölüm Serinin Sonu Olmayacak

Daha önce de belirtildiği gibi, John Wick son birkaç yılın en başarılı aksiyon film serilerinden biri oldu. 20 milyon dolarlık küçük bir aksiyon filminden Hollywood’daki en büyük, en pahalı ve ayrıntılı sinema serilerinden birine dönüştü. Durum böyle olunca izleyiciler daha fazlasını istiyor ve devam filminin geleceğinden mutlu oldukları belli.

John Wick: Chapter 5’in sürekli büyüyen aksiyon serisinin son bölümü olup olmayacağından emin olmak zor olsa da, film yapımcılarının bu karaktere herhangi bir barış hissi vermek için bir planları yok gibi görünüyor.
Şimdilik, Chad Stahelski, Keanu Reeves ve diğer herkes görünüşe göre treni gidebildiği yere kadar sürecek.

John Wick: Chapter 4’ün resmi adı, hikayesi ve Keanu Reeves’in acımasız suikastçısının peşine kimin düşeceği de dahil olmak üzere, henüz açıklanmayan çok şey var. Emin olduğumuz şey ise, John Wick: Chapter 4’ün en çok beklenen 2023 filmlerinden biri olduğu.