Johnny Depp, Netflix tarafından finanse edilen yepyeni bir filmle oyunculuğa geri dönmeye hazırlanıyor. Kariyerine 1984 yılında Wes Craven korku klasiği Elm Sokağı’nda Kabus ile başlayan oyuncu, çoğu yönetmen ile işbirliği içinde çalışarak 100’e yakın başlığa yayılan bir kariyere sahip. Ayrıca Karayip Korsanları’nda Kaptan Jack Sparrow’un başrolünü oynamak da dahil olmak üzere birçok büyük seri deneyimine sahipti.

Depp, eski karısı Amber Heard ile kamuoyunda çokça tartışılan ve geniş çapta konuşulan bir mahkeme savaşına bulaştığında sektördeki geleceği karmaşıklaştı. Heard onu aile içi tacizle suçladıktan sonra Deep, tacizin aslında Heard tarafından gerçekleştirildiğini söyleyerek bu iddiaları uydurmakla suçladı. Daha sonra üçüncü Fantastik Canavarlar filmi Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları da dahil olmak üzere, etrafındaki tartışmalar kendisine birkaç önemli işini kaybettirdi. Duruşma, hakimin Depp’in lehinde karar vermesiyle bu yılın Haziran ayında sona erdi.

Bloomberg’e göre Depp şu anda bir sonraki büyük projesi üzerinde çalışmaya başlamaya hazır. La Favourite adlı filmin bu yaz Fransa’da çekime başlaması planlanıyor. Akış devi Netflix’ten gelen parayla desteklenen proje, Depp’in tarihte bir Fransız kralının en uzun ikinci saltanatına sahip olan Kral Louis XV olarak yer alacağı tarihi bir drama olacak.

Netflix’in yapım şirketi ile yaptığı ortaklığın detayları şu anda bilinmiyor. Bununla birlikte filmin 2023’te sinemalarda gösterime girmesi ve bundan 15 ay sonra Netflix’te ilk kez yayınlanacağı ortaya çıktı.

Bu proje, Depp’in önceki yapmlarına kıyasla nispeten küçük görünüyor. Ancak projenin kaderi, karalama davasının sona ermesinin ardından kariyerinin izleyeceği yörüngeyi büyük olasılıkla belirleyecek. Büyük bütçeli gişe rekorları kıran filmlerdeki geleceği hala belirsiz, o yüzden şimdilik bunlarla yetinmek en iyi seçeneklerden birisi.