2003 yılında piyasaya sürülen ilk Karayip Korsanları filmi, hayranlar arasında büyük bir popülerlik yakaladı ve multi-milyar dolarlık bir seriyi başlattı. Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti, izleyicileri Depp’in yaramaz korsanı Kaptan Jack Sparrow ile tanıştırdı.

Karayip Korsanları serisinde altıncı ve yeni bir filmden bahsediliyor, ancak bir süredir projeyle ilgili herhangi bir güncelleme paylaşılmadı. Altıncı bir Karayip Korsanları filminin geliştirilmesi, Depp’in son zamanlardaki yasal sorunları nedeniyle potansiyel olarak karmaşık hale geldi. 58 yaşındaki aktörün eski karısı Amber Heard ile çalkantılı evliliği uzun zamandır manşetlere konu oldu ve iki aktör arasındaki sorun mahkeme salonuna taşındı. En son gelen bilgilere göre Johny Depp Amber Heard’e hakaretten ötürü 50 milyon dolarlık dava açtı.

Puck News’in kurucusu Matthew Belloni’nin yeni bir tweet’ine göre, Depp’in Heard aleyhindeki mahkemede verdiği ifadede şaşırtıcı bir itiraf vardı. Aktör Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti’ni hiç izlemediğini açıkladı. Belloni, bu kabulü “cüretkar hamle” olarak nitelendirdi ve Depp’in 2004 Akademi Ödülleri’nde Sparrow rolüyle En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ına aday gösterildiğini vurguladı.

Depp’in itirafı, Jared Leto’nun 22 yılı aşkın süredir kendi filmlerinden birini izlemediğini iddia etmesinden sonra geldi. Depp, elbette daha önce filmlerini izlemeyi sevmediğini belirtmişti ve filmlerinden kaçınmayı alışkanlık haline getiren Meryl Streep, Joaquin Phoenix, Javier Bardem ve Reese Witherspoon gibi oyuncuların arasına katıldı. Aktörün Oscar’a aday gösterildiği bir filmi izlememiş olması ilginç görünse de Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti, Depp’in sahip olduğu uzun bir film serisinden sadece biri gibi görünüyor.

Depp’in mevcut yasal sorunlarının Karayip Korsanları serisinin geleceğini nasıl etkileyeceği henüz belli değil. Yine de izleyicilerin Depp’i Kaptan Jack Sparrow olarak geri dönmesini görmeleri giderek daha olası olabilir.