Bilmeyenler için Johny Depp, 2003 tarihli Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti filmindeki korsan Kaptan Jack Sparrow’un ikonik karakterini yaratan aktörlerden birisi. 140 milyon dolara mal olan ve gösterişli gişe rekorları kıran film, bütçesinin dört katından fazlasını kazanarak büyük bir başarı elde etti ve doğal olarak bir seriyi başlattı.

Depp ve başrol oyuncusu Kaya Scodelario’yu yönetmen Joachim Rønning ile yeniden bir araya getiren altıncı bir Karayip Korsanları filmi için planlar yapıldı. Ancak Depp’in o zamanki eşi Amber Heard’ın onu aile içi şiddetle suçlamasının ardından Depp, Karayip Korsanları 6’da dahil olmak üzere birçok projeden çıkarıldı. Ayrıca Nisan ayında vizyona giren Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları’nda da ufak bir rolü vardı, ancak bu rolden de alındı.

Depp’in avukatı müvekkilinin durum nedeniyle yaklaşık 40 milyon dolar gelir kaybettiğini söyledi, ve bunun yarısından fazlasının Karayip Korsanları 6 için aldığı maaştan kaynaklandığı ortaya çıktı. Büyük bütçeli seriye geri dönmesi için kendisine tam 22,5 milyon dolar ödeneceği ortaya çıktı.

Aktörün Karayip Korsanları ile eşanlamlı hale geldiği gerçeği göz önüne alındığında ve artık seriye geri dönmeyeceğini açıklamasına göre izleyiciler filmden pek fazla birşey beklemeyebilir. Depp’in filmden çıkarılması onun beklentilerini etkilediği kadar filmi bekleyen hayranların da beklentilerini etkiledi. Depp olmasaydı yapımcılar muhtemelen projenin performansına çok daha az güven duyacak ve sonuç olarak muhtemelen bütçesini azaltacak, belki de ilk etapta yapılmasını istemeyeceklerdi.