Warner Bros., klasik DC içeriğini farklı bir yöne itmek ve solo bir Joker filmi yapmak için birkaç yıl önce oldukça cesur bir hamle yaptı. Todd Phillips’in yönettiği ve Joaquin Phoenix’in Arthur Fleck’i oynadığı Joker, dünya çapında 1 milyar doların üzerinde hasılat elde ederek ve En İyi Film adaylığını alarak büyük ses getirdi. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Warner Bros., Phoenix’in Palyaço Suç Prensi olarak geri dönmesini öngören Joker 2’yi geliştirmeye başlamak için fazla beklemedi.

Joker 2’nin geliştirme süreci bu yılın başlarında bazı önemli adımlarla ilerledi ve sonunda resmi çıkış tarihi duyuruldu. Yönetmen Phillips, ilk olarak Phoenix’in senaryoyu okuduğu bir resimde filmin başlığının Joker: Folie à Deux olduğunu ortaya çıkardı, bu da ikinci bir Joker veya Harley Quinn’in işin içinde olabileceğine dair spekülasyonlara yol açtı. İkincisi ise Lady Gaga’nın Harley Quinn’i oynamak için Joker 2’ye katıldığı bildirildiğinde doğrulandı. Onun ilavesi, devam filminin müzikal unsurlara sahip olacağı haberiyle geldi.

Lady Gaga, Harley Quinn ve Joker’in birlikte dans etmesini içeren kısa bir Joker 2 teaser fragmanı paylaştı. Fragmanda Joaquin Phoenix ve Lady Gaga’nın isimleri yer alırken, kırmızı arka plan Joker ve Harley Quinn’in siyah silüetleriyle buluşuyor. Kısacası Joker 2 teaser fragmanı, Lady Gaga’nın Harley Quinn’inin nasıl görüneceğine dair ilk izlenimi bizlere veriyor. Göz atmak isterseniz:

Videoyu Görüntüleyemiyorsanız Buraya Tıklayın

Bu duyuru videosu, Lady Gaga’nın Joker 2’de Harley Quinn oynadığının resmi onayını içeriyor. Ayrıca Warner Bros.’un Joker 2’nin 2024’te, yani ilk filmin geldiği tarihten neredeyse beş yıl sonra vizyona gireceğini duyurmasının hemen ardından geliyor. Devam filminin çekimlerinin bu Aralık ayında başlaması bekleniyor, yani izleyicilerin Phoenix’ten Joker ve Gaga’dan Harley Quinn’i ekranda birlikte görmelerine daha zaman var.

Phillips ve Phoenix, orijinal filmden ilk görüntüleri paylaşmak için defalarca sosyal medyayı kullandı. Bu, Phoenix’in unutulmaz Joker makyajına ilk bakışı da içeriyordu. Joker 2’nin çevrimiçi pazarlaması bu video sayesinde şimdiden başladığına göre Lady Gaga’nın Harley Quinn’ine bu yıl içinde resmi bir bakış sunulması bekleniyor.