Ben Affleck, ilk olarak 2016 filmi Batman v Superman: Adaletin Şafağı’nda Batman rolünü oynadı ve ertesi yıl Justice League’de rolünü tekrarladı. Zack Snyder’ın Justice League’i 2021’de vizyona girerken Affleck, karakteri Flash filmi haricinde son kez canlandırdı.

Affleck, LA Times ile yaptığı röportajda Justice League’i çekmenin kendisi için korkunç bir deneyim olduğunu söyledi. Olayı zorlaştıran şeyin filmin kendisi değil, özel hayatındaki çatışmaların ve çekim sorunları olduğunu söyledi. Affleck, yapım sırasında aktris Jennifer Garner ile boşanmanın ortasındaydı. Yönetmen ve senarist Joss Whedon’ın yeniden çekimleri tamamlamasını sağlayan Zack Snyder’ın kızının trajik ölümüyle birlikte, genel deneyim oyuncu için bunaltıcı hale geldi.

Benim için en dip nokta gerçekten “Justice League” idi. Bazı şeylerin bir araya gelmesi nedeniyle bu kötü bir deneyimdi: kendi hayatım, boşanmam, çok fazla uzakta olmam, rekabet eden gündemler ve ardından [yönetmen] Zack [Snyder]’in kişisel trajedisi [Snyder’ın kızı Autumn, 2017’de intihar ederek öldü] ve yeniden çekimler. En kötü deneyimdi. Berbattı. Bu konuda sevmediğim her şeydi. İşte o an, “Bunu artık yapmıyorum” dediğim an oldu. Justice League’in kötü olmasıyla ilgili bile değildi.

Justice League, oyuncu için bardağı taşıran son damla olabilir. Birçok büyük Hollywood prodüksiyonu, Justice League’in yaptığı gibi seyircilerin önünde son aşamaya gelmek için birçok denemeden geçer. COVID-19 salgını, seyahat kısıtlamaları ve stüdyo ile yaratıcı ekip arasındaki yön farklılıkları, zorlu bir prodüksiyon döngüsüne katkıda bulunabilir. Affleck, Batman olarak başarılı bir kariyer oluşturdu ve hayranlar, The Flash bu yıl gösterime girdiğinde son tasvirini sabırsızlıkla bekleyebilirler.