Jennifer Walters’ın She-Hulk: Attorney at Law’daki yeni süper kahraman adı çizgi romanlardaki kadın kahramanların can sıkıcı bir sorununu ortaya koyuyor. She-Hulk’un uzun bir çizgi roman geçmişi, güçlü bir kişiliği ve güçlü bir dizi yeteneği var. Ancak yine de ünlü kuzeni Bruce Banner ve onun ikinci kişiliği Hulk’un gölgesinden hala tam olarak kurtulamamıştır.

Normalde süper kahraman ve kötü adam isimleri saçma bir şekilde basittir. Örümcek Adam, bir örümceğin yapabileceği her şeyi yapan bir adamdır, Demir Adam, demir giysili bir adamdır ve Doktor Strange, soyadının tam anlamıyla “Garip” olan bir cerrahtır. Gerçek hayat pop kültüründeki ikonik statülerinin kanıtlayabileceği gibi, bu lakaplar basit oldukları kadar bir süper kahramanın markalaşması için mükemmeldir. Ancak bu aşırı eğilim, kadın süper kahramanlar için olumsuz yan etkiler de getiriyor ve Jennifer Walters kendi dizisinde bu konuya değiniyor.

She-Hulk: Attorney at Law 2. bölümde dünyadaki insanlar Jennifer Walters’a “She-Hulk” takma adını veriyor. Jennifer bu duruma gücenir ve bunun kesin adı olacağından şüphelenir. Ne yazık ki bu sorun, çeşitli kadın süper kahramanların erkek meslektaşlarının daha yumuşak versiyonlarına indirgendiği çizgi roman ortamının her yerinde mevcut. Superman ve Batman gibi erkek kahramanların aksine “Supergirl” ve “Batgirl” gibi süper kahraman takma adlarında belli bir çocuklaştırma vardır. Ancak ortada yapacak birşey maalesef yok, bu karakterler orijinal yaratılan cinsiyete ters düştüğü için bu adlar onları tanımlayabilecek tek şansları.

She Hulk Adını Değiştirebilir Ama?

She-Hulk’un alternatif isim seçenekleri geçmişe bakıldığında sınırlıdır. Çizgi roman sayfalarında She-Hulk, “Hulka”, “Hulkess”, “Hulkette”, “Hulkina” ve “Lady Hulk” gibi bir defaya mahsus takma adlar aldı. Karakter bunları belli dönemlerde edinmiş olsa da, MCU’da kendi takma adıyla ilerleyeceğini düşünüyoruz. Sonuçta o yaratılışından beri “She Huk”.