Yaklaşan MCU devam filmi Kaptan Amerika: New World Order’ın kötü adamı açıklandı ve bu kişinin 2008’deki The Incredible Hulk’tan sürpriz bir isim olduğu ortaya çıktı. Edward Norton’ı Bruce Banner olarak gösteren 2008 filmi, bilim insanının gama radyasyonuna maruz kalmasını ve öfkelendiğinde yeşil bir canavara dönüşme yeteneğini geliştirmesini tanıtan bir başlangıç hikayesiydi.

D23 Expo 2022’de Kaptan Amerika: New World Order’ın kötü adamının Tim Blake Nelson, yani Leader karakteri olacağı açıklandı. Hatırlarsanız bu karakter Banner’ın durumu için bir tedavi bulacağına inanan bir hücresel biyologtu. Yaşanan uzun gelişmelerin ardından daha sonra Emil Blonsky, onu kendisine Banner’ın kanını enjekte etmeye zorlar ve filmin sonlarında darbe aldığı beynine yanlışlıkla Bruce’un kanı bulaşır. İşte karşınızda Leader.

On yıldan fazla bir süre sonra Leader’ın bu ani ortaya çıkışı MCU’nun The Incredible Hulk ile olan ilişkisini kucaklaması ile pekişiyor. Bu filmin ana kötü adamı Blonsky, yeni Disney+ dizisi She-Hulk’ta yer alan karakterlerden birisi. Bununla birlikte Leader’ın Kaptan Amerika: New World Order film düzenini bu kadar büyük bir şekilde etkilemesi hala şaşırtıcı. Konunun ne zaman ve nasıl birbirine bağlanacağını yakın gelecekte görüyor olacağız.