Marvel Studios, Chris Evans’ı Captain America: The First Avenger için sıska Steve Rogers’a dönüştürdü. Marvel Sinematik Evreninde bir kahramanı oynamak, oyuncuların harika bir fiziksel formda olmasını gerektirir ve Evans, Kaptan Amerika olarak görev yaptığı süre boyunca süper kahraman şeklinde olma mücadelesine her zaman hazırdı. İzleyiciler, Evans’ın süper kahraman dönüşümünü ilk olarak 2011’deki Captain America: The First Avenger’da gördü. Filmin başlangıç ​​hikayesi unsurları aynı zamanda Steve’in MCU’nun ilk süper askeri olmadan önce nasıl göründüğünü göstermeyide hedefliyordu.

Captain America: The First Avenger’ın ilk perdesi için seyirciler Steve Rogers’ı dünyanın en büyük kahramanlarından biri olmadan önceki haliyle gördüler. Brooklyn’de büyüyen Steve, benzer yaştaki birçok erkeğe kıyasla kısa ve sıskaydı. Küçük yapısına rağmen sıska Steve Rogers, daha sonra onu Kaptan Amerika olmak için bariz bir seçim haline getirecek kalbe ve ahlaka sahipti. Abraham Erskine’nin Süper Asker Serumu damarlarında dolaşırken, Steve aniden saf kas oldu ve Evans’ın gerçek fiziğini sergiledi. Ancak Marvel’in film yapımı ve planlamasının büyüsü sayesinde Evans aynı zamanda sıska Steve Rogers’ı canlandırdı.

Marvel Studios, Evans’ı süper asker öncesi Steve Rogers’a dönüştürmek için ayrıntılı bir süreç kullandı. Dönüşümü hayata geçirmekten sorumlu olması için Lola şirketinin Görsel Efekt uzmanlarını işe aldılar. Çalışmayı özetlemek gerekirse, dijital olarak zayıflattırılan Evans’ın, Leander Deeny’nin vücut dublörü olarak kullanılmasının ve Evans’ın performansının vücudun üzerine eklenmesinin bir kombinasyonunu gerektiriyordu. Bu, sıska Steve Rogers ile sahnelerin acı verici süreçle, üç farklı şekilde çekilmesini gerektirdi. Yönetmen Joe Johnston ve görüntü yönetmeni Shelly Johnson, ilk önce Evans’ın yer aldığı sahneyi çektiler. Daha sonra Deeny’nin aynı sahneyi çekmesini ve Evans’ın performansını ve tavırlarını elinden geldiğince taklit etmelerini sağladılar. Son olarak, ekip sahnenin sadece arka planda ve aktörlerin olmadığı temiz bir plaka görüntüsünü filme aldı ve hepsini birleştirmeyi başardı.

Her sahnenin tüm versiyonları tamamlandıktan sonra sıska Steve Rogers’ın son görünümünü yaratmak için onları bir araya getirmek Görsel Efekt uzmanlarına kalmıştı. Chris Evans’ı Deeny’nin boyutuna küçülterek işe başlayacaklardı, böylece Evans’ın daha önce kapladığı büyük vücudunun dijital olarak yerini almak için kullanılan çekimlerle eşleşecekti. Bu kulağa yeterince basit gelebilir ancak Evans’ın yüz yapısı ve boynu Deeny’ninkinden daha hacimli olduğu için Şirketin bu işlemle uzun süre uğraşması gerekti. Aksi takdirde sıska Steve Rogers, Evans’ın olağan görünümünün yüzüne ve güçlü çenesine sahip olacak ve karakterin serum öncesi nasıl görünmesi gerektiğiyle ilgili görüntüler orantısız olacaktı.

Göründüğü üzere bu tür ufak detaylarda bile çok fazla emek ve düşünce var. Özellikle karakterin doğallığının bozulmadığını görmek sevindirici. Kaptan Amerika’nın geçen 10 yıl içinde bedensel olarak değişimlerini görmek oldukça keyifliydi, karakteri son kez What If…? 8. Bölümde görme şansına sahip olduk. MCU’ya geri döneceğine dair söylentiler var ancak hangi halinin geleceği halen meçhul.