Eternals yıldızı Lia McHugh, bir çocuğun vücudunda 7.000 yıllık bir varlığı oynamanın nasıl bir şey olduğunu ifade ediyor. Yaklaşan Marvel Sinematik Evren filmi, bu yıl ödüllere doymayan ünlü film yapımcısı Chloé Zhao tarafından ortak olarak yazıp yönetildi. Eternals’ın, 5 Kasım’da tam zamanlı olarak vizyona girmesi planlanıyor.

Film, Dünya’yı muadilleri olan Deviant’lardan savunmaya hazırlanırken, çok güçlü Gökseller tarafından yaratılan ölümsüz uzaylıların itibari yarışına odaklanıyor. Eternals, belirlenen görevlerin dışındaki çatışmalara karışmama talimatlarıyla gizlice insanlar arasında binlerce yıl yaşadı ve Avengers: Endgame’deki olaylar sonunda düşmanlarının ortaya çıkması için gerekli koşulları yarattı. Film aynı zamanda kökenlerini ve Dünya üzerindeki uzun geçmişlerini de anlatacak, ancak ağırlıklı olarak ekibin insanlığı yaklaşan tehdide karşı savunmak için yeniden bir araya gelmesini tasvir ediyor.

McHugh, katıldığı bir röportajda fiziksel görünümü 12 yaşındaki bir çocuğu andıran karakteri Sprite’ın karşılaştığı zorlukları tartıştı. Genç aktris karakterini modern dünyada bir çocuk gibi muamele görmekten hayal kırıklığına uğramış olarak tanımladı. Sprite’ın “ölümsüz arkadaşları onunla konuşmaz” dedi. Konuşmasına bir göz atalım:


Sprite bir yetişkin olmak istiyor gibi, çünkü binlerce yaşında bir çocuk bedeninde olsaydın insanlar sana farklı davranırdı. Sana bir çocuk gibi davranıyorlar ve sana bir şey söylemiyorlar, bunun gibi daha çok şey var. Bu yüzden yetişkinmiş gibi hissetmek istiyor. Diğer takım arkadaşlarım bana çocukmuşum gibi davranmıyor. Ama bazen Sprite çocuk gibi davranıyor ve böylece paçayı kolayca sıyırabiliyor.

Sprite, şu ana kadar yayınlanan Eternals tanıtım materyalinde vurgulandığı kadarıyla bir yanılsama yaratma yeteneğine sahip. Hayranlar, karakterin 7.000 yılının çoğunu Dünya’da nerede geçirdiğini henüz öğrenmiş değiller. Marvel hayranları, Eternals’ın bilinen yetenekli yıldızlardan oluşan kadrosunun nasıl bir araya geldiğini görmek için can atarken yaşının çok ötesinde bir karaktere bürünmek zorunda kalmak, genç McHugh’a tartışmasız en zorlu rolü veriyor. Son olarak film 5 Kasım 2021’de tam zamanlı olarak sinemalarda vizyona girecek.