The Matrix Resurrections ve John Wick serisinin yıldızı Keanu Reeves, Marvel Studios Başkanı Kevin Feige ile Marvel Sinematik Evreni’nde potansiyel bir rol hakkında görüştüğünü doğruladı. John Wick filmlerinin popülaritesi ve Bill & Ted serisine dönüşün ardından kısa süre önce yeniden tanınan bir isim haline gelen Reeves, günümüzün en çok aranan aktörlerinden biri.

Reeves, Comicbook.com ile yaptığı röportajda Feige ile 2019’da MCU’daki bir rolü tartışmak için bir araya geldiğini doğruladı, ancak tartışmalar henüz sonuç vermedi. Reeves konuşmasına devam ederek, “Evet Tanıştık ve [Kevin Feige] iyi birisi. Ama şimdilik hiçbir şeyimiz yok, bir şeyler bulmalıyız.” dedi.

MCU’da yer almak, Reeves’in bir süper kahraman oynamaya yönelik ilk girişimi olmayacaktı, 2005’te kült film Constantine ile bu onura eşlik etti. Aktör ayrıca CD Projekt Red’in oyun endüstrisinde henüz bitmemiş halde piyasaya sürülmesiyle geniş yankı uyandıran kötü şöhretli Cyberpunk 2077’sinde de başrol karakterlerinden birisini oynuyor. Reeves’in imajı ve popülaritesi göz önüne alındığında hiçte hafife alınacak birisi değil.

Oyuncunun yüksek talep ve yoğun programı nedeniyle MCU’da ne zaman görünüp görüneceği bilinmiyor. Durum öyle bir hal aldı ki Reeves’in popülaritesi, oynadığı filmlerin ötesine geçti. Hayranların arasından nazik ve ulaşılabilir olması, sıradan kişiliğinin yansıttığı komik sosyal medya esprileri ve daha fazlası popüler olmasına yol açtı. Son olarak Reeves’in kendisi de bir MCU hayranı, kısacası çoğumuzun düşündüğü gibi zamanı geldiğinde böylesine istekli davranırsa Marvel ailesine kesinlikle katılacaktır.