Keanu Reeves şu anda 1999’daki başlangıcından beri dahil olduğu bir seri olan The Matrix Resurrections’da rol alıyor. Oyuncu, Bill & Ted serisi, Point Break, Speed, Bram Stoker’s Dracula, Street Kings dahil olmak üzere sayısız unutulmaz filmde rol aldı. Ayrı bir destanının vizyona girme tarihide her geçen gün yaklaşıyor. Planlanan dördüncü aksiyon filmi John Wick.

ET Online ile konuşan Reeves’e kendisini Marvel Sinematik Evreni’nde nerede uygun görebileceği soruldu ve aktör gerçekten “bir cevabı olmadığını” söyledi. Reeves, evrende birçok “harika” film olduğunu ve bunları yapan kaliteli yaratıcıların olduğunu söyleyerek MCU’yu ve onun içinde çalışan yaratıcı meslektaşlarını övmeye devam etti. Konuşmanın sonunda ise Marvel’ın projelerinin bir parçası olmanın “eğlenceli” olacağını kabul etti.

“Aman Tanrım, bilmiyorum! Aslında net bir cevabım yok… O kadar çok harika film var ki, bu filmlerde önemli rol oynayan yönetmenler ve sanatçılar var… Bunun bir parçası olmak gerçekten eğlenceli olurdu.”

Reeves’in gelecekte bir MCU rolüne hevesli görünmesi kesinlikle anlaşılabilir. Marvel şu anda çizgi roman ve filmlerinde dünya lideri, DC ve bağımsız çizgi romanları geride bırakıyor. Marvel’ın 2022’de vizyona girecek çok sayıda filmi var, bunların çoğu hazır veya hazıra yakın olan filmler. Ancak bunların yanında Reeves’in 5. Aşama ve sonrasında beceri setine uyan değerli bir MCU rolü bulması için bolca fırsatı olduğunu söylemekte var.