En sonuncu Disney+ dizisi Moon Knight şimdiden MCU hayranları arasında başarılı olduğunu kanıtladı, yakın gelecek akış platformu için son derece parlak görünüyor. Bu içeriklerle beraber sadece daha kapsayıcı ve çeşitli temsilleri dahil etmekle kalmıyorlar, aynı zamanda pek çok harika ve ilginç hikaye de yaratıyorlar.

MCU popüler serilerle genişlemeye devam edecek, ancak hayranların hangi karakterlerin evrenle tanıştırıldığını görmek istediklerine dair fikirleri var ve aşağıda onlardan bazılarını inceleyeceğiz.

Spider-Man 2099

Miguel O’Hara, namıdeğer Spider-Man 2099 Marvel Comics’ten gelen geleceğin Spider-Man’idir. Karakter, klasik köken hikayelerine çok farklı bir bakış açısı getirdiği için Spider-Man çizgi roman hayranları arasında çok popüler. Karakteri merak edenler bu yıl çıkacak Spider-Man: Across the Spider Verse’de onu daha yakından tanıyabilecek.

Spider-Man ile ilgili diğer Marvel Comics karakterlerine benzer şekilde, Spider-Man 2099’un hakları şu anda Sony’ye ait, ancak bu, hayranların Sony dışındaki potansiyel bir dizinin bir gün nasıl görüneceğini merak etmekten alıkoymadı.

Taskmaster

MCU hayranları muhtemelen Taskmaster’ı biliyor, çünkü 2021’deki Black Widow karakterin cinsiyeti değiştirilmiş bir kadın versiyonunu tanıttı. Kısacası Taskmaster, karşısına çıkan herhangi bir rakibin dövüş stilini kopyalayabilen kiralık bir paralı askerdir.

Reddit kullanıcıları, MCU’nun karakteri yeniden başlatmasını mı tercih edecekleri sorulduğunda genel olarak yaratılan bu karakterin devamının gelmesi istendi. İster çizgi romanlardan Anthony Masters’ın Taskmaster’ını tanıtsınlar, ister bu haliyle devam ettirsinler, karakterin bir Disney+ dizisinde hikayesi anlatılması oldukça iyi olabilir.

Black Cat

Black Cat olarak da bilinen Felicia Hardy, Marvel Comics’te Peter Parker’ın Örümcek Adam’ına uzun zamandır ilgi duyan, müttefik ve ara sıra taraf değiştiren bir düşmandır. Black Cat çok yetenekli bir hırsızdır. Onu Spider-Man ile birlikte MCU’ya eklemek ve ardından potansiyel bir Disney+ serisi yaratmak, Marvel Studios ve Sony’nin keşfetmesi için ilginç ve yeni bir yol olabilir.

Ghost Rider

Ghost Rider’ın Johnny Blaze versiyonu, Marvel Comics’in en ünlü anti kahramanlarından biridir. Ghost Rider insanüstü güç, alternatif boyutlar arasında seyahat etme yeteneği ve diğer güçlerin yanı sıra büyülü silahların kullanımı dahil olmak üzere birçok farklı yeteneğe sahiptir. Johnny Blaze’in Ghost Rider’ı bir kumarda ruhunu Mephisto’ya sattıktan sonra intikam peşinde koşan sert ve karanlık bir karakterdir.

Laura Kinney: X-23

Kod adı X-23 olarak da bilinen Laura Kinney, Wolverine’in bir klonudur. Laura, başlangıçta bir suikastçı ve silah olarak yetiştirildi. Ancak asıl önemli konu Laura’nın trajik arka planı. Sadece bir filmden ziyade bir dizi için ilginç bir öncül olurdu, çünkü karakteri yansıtmak için yeterli zamanı olabilirdi.