Marvel başkanı Kevin Feige, Avengers 5’in sinemalarda ne zaman gösterime girebileceğine dair kaba bir tahmin açıkladı. Hollywood tarihinin en büyük kumarlarından biri olarak başlayan seri, büyük ölçüde Feige’in yol gösterici eli sayesinde, tüm zamanların en başarılı film serilerinden biri haline geldi. 2012’de Captain America, Black Widow, Hulk, Thor, Iron Man ve Hawkeye New York Savaşı’nda Tom Hiddleston’ın Loki’si ile karşı karşıya geldiğinde MCU’nun ne hale geleceğini kimse hayal etmemişti. O zamandan beri üç Avengers filmi daha yayınlandı ve şimdi Marvel, Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi ile dönüm noktası olan 25. filmini yayınlamak üzere.

Stüdyo, 4. Aşama planına doğru ilerledikçe, MCU’nun geleceği şekillenmeye başlıyor ve her zamankinden daha büyük adımlar atmaya başlıyor. 2023’ün başlarına tarihlenen, gelecek ayki Shang-Chi de dahil olmak üzere dokuz Marvel filminin vizyona girmesi planlanıyor, ancak beşinci bir Avengers filmini hakkında bilgiler zayıf. Avengers: EndGame Robert Downey Jr.’ın Iron Man’i, Scarlett Johansson’ın Black Widow’u ve Chris Evans’ın Captain America’sı da dahil olmak üzere kurucu kahramanlarının çoğuna veda etti. Spot ışıklarıyla filmi bekleyen izleyiciler, bir sonraki destansı süper kahraman ekibinin tam olarak ne zaman açıklanacağını merak ediyor.

Collider’a konuşan Feige, Marvel’ın yeni kahramanlar listesini geliştirmeye ve önümüzdeki birkaç yıl içinde meyve verecek olan entrikaların temelini atmaya devam ederken “yeni bir destanın” şekillenmeye başladığını açıkladı. Sonuçta mega yapımcı kendisinin (ve stüdyonun) Endgame ile bir sonraki büyük film arasında makul bir süre olmasını istediğini söylüyor.

Feige’nin aşağıdaki söylediklerine göz atın:

Bence Endgame’den sonra, halihazırda devam eden ve başlamış olan yeni bir destanı sürdürmek için makul bir süre olmasını istiyoruz. Daha sonra, 1. Aşamada yaptığımız gibi, herkesi bir araya getirmeye başlamadan önce bu destanı inşa etmek için zamana ihtiyacınız var.

2012’de Iron Man ile Avengers filmi arasında sadece dört yıl vardı. Avengers: Age of Ultron’da üç yıl, Infinity War ve Endgame’in arka arkaya 2018 ve 2019’da yayınlanmasından üç yıl önceydi. Yine de Endgame ve Avengers 5 arasında birkaç farklı nedenden dolayı dört yıldan fazla bir boşluk olabileceği düşünülüyor. Birincisi ve en bariz olanı, Marvel’in kahraman listesinin önümüzdeki yıllarda katlanarak büyümesidir. Stüdyo, yeni kahramanları hızlı bir şekilde tanıtırken aynı zamanda, Fantastic Four, X-Men gibi filmlerle de yavaşlama belirtisi göstermiyor.

Marvel’in yayınlanan filmlerinde daha da büyük bir karakter listesinin tanıtılması bekleniyor. Kate Bishop, Echo, Ms. Marvel, She-Hulk, Moon Knight ve Ironheart, hepsi kendi dizilerinde çıkış yapacak ve muhtemelen yeni Avengers serisinde toplanacak. Young Avengers ekibinin de olacağı söylentileriyle, Marvel’ın sinema sürümlerinde de bir araya gelen çeşitli kahramanlar var, resmi adı olmasa bile yolda çok sayıda Avengers filmi var gibi görünüyor. Son olarak Avengers 5’in varolacağını söylemek mümkün, ancak hayranların bu seri için çok daha fazla beklemeleri gerekecek.

Kaynak: collider.com

SONRAKİ:

MARVEL’IN WHAT IF…? HAYRAN SANATI, ANT-MAN/THANOS TEORİSİNİ HAYATA GEÇİRİYOR