Batgirl, yıllarca çeşitli yaratıcı değişiklikleri yinelendikten sonra sonunda doğru yolda olduğuna inanılan bir filmdi. Gelecek vadeden yönetmenler El Arbi ve Fallah, Birds of Prey yazarı Christina Hudson’ın senaryosundan filmi yönetiyorlardı. Filmin çekimleri Mart ayında tamamlanmıştı ve bu ayın başına kadar filmin post prodüksiyonu devam ediyordu. Ancak son dakika açıklamasında Warner Bros., Batgirl’ün rafa kaldırıldığını ve onu sinemada veya HBO Max’te yayınlamayı planlamadığını duyurduğunda hayranları ve endüstri yönetmenlerini şok etti.

Hayranlar filmi izlemek isteyerek hızla sosyal medya kampanyaları başlattı ve bunlar büyük bir tepkiye yol açtı. Daha sonra Warner Bros., Discovery’nin akış yayınlama stratejisinin rotasını düzeltmesi nedeniyle iptal edildiğini vurgulayarak resmi bir açıklama yaptı. Ardından WBD CEO’su David Zaslav’da Batgirl’ün iptalini savundu ve stüdyonun yalnızca ileriye dönük sinema film yapımına odaklanacağını iddia etti.

El Arbi ve Fallah kısa süre önce WBD’nin kararına karşın çalışmalarının gösterilmesini hak ettiklerini belirterek yanıt verdiler ve o zamandan beri film yapımcılarından büyük destek geldi. Yönetmen El Arbi’nin paylaştığı yeni bir Instagram hikayesinde Kevin Feige tarafından kendisine gönderilen bir e-posta gün yüzüne çıktı.

Düğünle ilgili harika haberler (tebrikler!) ve Batgril ile ilgili hayal kırıklığı yaratan haberler yüzünden ikinizi de düşündüğümüzü bilmenizi söylemeliyim. Yaptığınız tüm harika işler ve özellike Ms. Marvel için sizinle çok gurur duyuyorum! Sırada ne olduğunu görmek için sabırsızlanıyorum. Umarım yakında görüşürüz.

Feige’nin bu e-postası üstün etik anlayışını ve işbirlikçilerinin iyiliği için gerçek özenini yansıtıyor. El Arbi ve Fallah filmi çekerken, Feige Batgirl’ü desteklemeye devam etti ve rakip bir markadan olmasına rağmen film hakkında meraklıydı. E-postası büyük gerilemenin sonucunu hafifletemese de, MCU’nun mimarının film yapımcılarının sıkı çalışmasını ve yaratıcı yeteneklerini kabul ettiğini ve bu test zamanlarında onları desteklemek için orada olduğunu görmek hala iç açıcı olarak görülebilir.

Bu yeni yönetimle olan tatsız deneyimleri göz önüne alındığında, yönetmenlerin ve Batgirl aktrisinin onlarla tekrar çalışmak isteyip istemeyeceğini sadece zaman gösterecek. Yeni içerik planları hakkında da şu anda ortaya çıkmış bir bilgi yok. Gelişmeler için takipte kalmayı unutmayın.