Marvel Studios başkanı Kevin Feige, serinin Eternals’daki ilk eşcinsel süper kahramanının yaklaşmakta olan ilk çıkışının MCU’da eşit temsilin sadece başlangıcı olduğunu söyledi. 2008’de Iron Man’den bu yana tüm MCU projelerinde yönetici yapımcı olarak görev yapan Feige, birbirine bağlı sevilen hikayelerin ve karakterlerin her birini denetledi ve koordine etti. Marvel Studios’un zirvesindeki figür olarak rol alan Feige, kısaca özetlemek gerekirse yüksek yetki ve güce sahip.

MCU’nun gelecek 26. filmi Eternals, tarih boyunca insanlığı izleyen bir grup eski insanüstü varlığa odaklanıyor. Eternals, her üyenin farklı süper güçlü yeteneklere sahip olduğu aile benzeri bir gruptur. Eternals’ın üyesi olan Phastos, ilk açık eşcinsel Marvel kahramanı olmaya hazırlanıyor. Grubun teknoloji ve silah uzmanı olan Phastos, önceki bir Eternals fragmanında kocası ve küçük oğlu olan mutlu evli bir adam olarak gösterilmişti ve yapımdaki ilk LGBTQ+ karakteri olduğu ortaya çıkmıştı.

Feige, Marvel’in ilk eşcinsel kahramanının serüvene dahil edilmesinin iyileştirilmiş temsilin başlangıcına işaret ettiğini söyledi. Eternals’ın galasında Variety ile yaptığı kırmızı halı röportajında, çizgi romanların “daha önce eşcinsel kahramanları” olduğundan bahsetti, ancak Eternals’da Phastos’un tanıtımı onun sözleriyle MCU için “sadece başlangıç”.

Marvel Comics, farklı geçmişlere, ırklara, cinsiyetlere ve türlere sahip çok çeşitli karakterleriyle tanınır. MCU, LGBTQ izleyicileri tarafından özellikle serinin uzun ömürlülüğü göz önüne alındığında, eşit temsil eksikliği nedeniyle sıklıkla eleştirildi. Feige daha önce hayranların nihayetinde önemsiz olarak eleştirdiği Avengers: Endgame’e açıkça eşcinsel bir karakterin dahil edilmesini savunmuştu. Şimdi ise açıkça eşcinsel olan merkezi bir süper kahramanı tanıtarak seriye yeni şeyler katacak.