Marvel’ın sınırlı serisi, Aralık 2021’de yayınlanan Hawkeye’dan hemen sonra MCU’nun Dördüncü Aşamasında Disney+’ta yayınlanacak bir sonraki dizi olacak. Moon Knight, 6 bölümle 30 Mart’ta prömiyer yapacak.

Marvel Studios Başkanı Kevin Feige yaklaşan dizi hakkında konuşurken, Moon Knight’ın çizgi romanlardaki kötü adamlarını yenmek için kullandığı aşırı şiddetin Disney+ serisi için yok olmayacağını paylaşıyor. Feige, Empire’a Marvel’in yapabileceklerinin sınırlarının değiştiğini söylüyor ve Moon Knight’ın MCU için bir ton değişimine uğrayacağını belirtiyor. Dedikleri tam olarak şöyle:

“O acımasız. Disney+ ile çalışmak ve yapabileceklerimiz üzerindeki sınırların değiştiğini görmek eğlenceliydi. Dizide acımasız anlar var, ‘Bundan vazgeçeceğiz, değil mi?’ Hayır. Geri çekilmiyoruz. Ton değişimi var. Bu farklı bir şey. Bu Moon Knight.”

MCU’nun 2021’de Disney+’daki ilk dizisinin yayınlanmasından bu yana, eleştirmenlerce beğenilen WandaVision’ın klasik sitcom kombinasyonuyla gösterdiği başarı gibi, akış platformunun Marvel hikayelerini ve türlerini denemesi için daha fazla alan verdiği açıkça ortaya çıktı. Moon Knight acımasız şiddet tasvirleriyle MCU’nun sınırlarını daha da zorlayacak. Karakterin dövüş stili ise genellikle DC’nin Batman’i ile karşılaştırılır ve Marvel tarafından yayınlanan tanıtım afişi, MCU’nun Moon Knight’ının DC Comics’teki muadili kadar acımasız olacağını yansıtıyor gibi görünüyor.

Feige ve Marvel’ın Moon Knight için yaptığı diğer tanıtım yayınlarında belirtilmeyen tek şey karakterin süper kahraman kökenlerini nasıl ele alınacağıdır. Ocak ayında yayınlanan Moon Knight fragmanı Oscar Isaac’in kanunsuzlara dönüştüğünü gösterirken, fragmanın çoğunda karakterin diğer kimliği Stephen Grant olarak görünüyor, bu nedenle başlangıç ​​hikayesinin çizgi romanlardan farklı olabileceği varsayılabilir. Ancak asıl mesele şu ki Moon Knight’ın daha koyu tonu hayranların beklentilerini artırıyor. Dizinin çıkmasına bir aydan biraz uzun bir süre olduğuna göre şimdilik sadece beklememiz gerekecek.