The Suicide Squad’da King Shark, Marvel’ın ilk Avengers filmindeki Hulk‘la bir sahneyi yansıtan an yaşıyor ve konu hemen hemen aynı noktada ilerliyor.

Uyarı! bu yazı The Suicide Squad için ufak bir spoiler içeriyor

Bir James Gunn filmi Suicide Squad, Kral Shark karakterinin yer aldığı bağımsız bir devam filmiydi. Her iki filmde karakterlerin sahneleri oldukça eğlenceli olsa da, aynı noktaya değinmek için varlar: Hulk ve Nanaue, algılandıkları kadar akılsız canavarlar değiller. Ana güç merkezi olarak kendi takımlarında çok benzer rolleri paylaşan Hulk ve King Shark, filmlerinin başlangıcında kesinlikle belirli ve aynı bir yolda ilerliyor. Bununla birlikte, anlatılar ilerledikçe her ikisinin de daha mantıklı olabileceğini kanıtlama ve kahramanlar olarak iyi bir güç haline gelme şansı verildiğinden, her birine yeni bir değer verildiği ortaya çıkıyor.

King Shark sonunda Ratcatcher 2’den (Daniela Melchior) biraz yardım alarak arkadaşlarını yiyeceklerden nasıl ayırt edeceğini öğrendi. Benzer şekilde, bu, ilk Avengers filmindeki Incredible Hulk içinde aynı olayları yansıtır. İlk algılar Hulk’u kontrol altına alınması gereken akılsız bir öfke canavarı olarak görürken, filmin son savaşında Bruce Banner’ın Hulk üzerinde bir kontrol düzeyine sahip olduğu ortaya çıktı.

Her halükarda film, Nanaue için genel olarak oldukça eğlenceli bir yapıttı, dev köpekbalığının “nom-nom ” diyerek insanlar üzerindeki beslenme çılgınlığı, The Suicide Squad’daki parlayan aksiyon anlarından biriydi. Görev’in sonunda hayatta kalan birkaç üyesinden biri olarak King Shark için sırada ne olduğu henüz belli değil, ancak Hulk’un daha sonraki Avengers filmlerinde yaptığı gibi bir karakter olarak daha da gelişecek olsaydı kesinlikle ilginç ve güzel olurdu.