Suicide Squad yönetmeni James Gunn, Guardians of the Galaxy üzerindeki çalışmasına rağmen King Shark’ın düzeltilmesi en zor CGI karakteri olduğunu itiraf ediyor. CGI karakterlerini beyaz perdeye taşımaya hiç de yabancı olmayan Gunn’ın Guardians of the Galaxy filmleriyle ilgili önceki çalışmasında, silahlı konuşan bir rakunu ve yürüyen bir ağacı MCU’daki en sevilen karakterlerden bazılarına dönüştürdüğünü görmüştük. Gunn, DC çatısı altında çalışmak için Marvel’in karşısına geçtiğinde, öğrendiklerinin çoğunu almış ve bunu Task Force, King Shark ve Weasel yinelemesinde iki ana CGI karakterini içeren The Suicide Squad’a uygulamıştı.

Karl Kesel ve sanatçı Tom Grummett tarafından yaratılan DC çizgi roman karakterine dayanan King Shark namıdeğer Nanaue ilk kez 1994 yılında Superboy çizgi roman serisinde göründü. The Suicide Squad’da ilk kez uzun süreli bir canlı aksiyon filminde yer aldı.

King Shark’ın sesini doğru yapmak, Gunn’ın karaktere hayat vermesinde karşılaştığı tek zor kısım değildi. Collider ile konuşan Gunn, karakterin doğru olması için çok fazla çalışma ve tam olarak yeniden tasarım gerektiğini itiraf etti. Gunn’ın aşağıda karakter hakkında neler söylediğine bakın:

Gerçekten zordu dostum. Eskiden oldukça zor olan ama şimdi çok daha kolay olan tüylü karakterler yaptım. Ve oldukça kolay olan ahşap desenli karakterler yaptım. Ama köpekbalığı derisini yapabilmek gerçekten zordu. Demek istediğim, köpekbalığı derisinin gerçek görünmesini sağlamaya çalışmak için birçok versiyon uyarlaması yaptık ve bu zordu. Sonunda köpekbalığı derisini elimizden geldiğince güzelleştirdik ve King Shark’ı yaptık. Sadece karnında bir şey vardı. Çok hafif, beyazlık. Gerçek görünmüyordu. Çok fazla göğüs kafesi vardı ve çok memeli görünüyordu.

Aslında onu kırdım, “Onu parçalayıp tekrar bir araya getirmeliyiz, çünkü böyle olmamalı” dedim. Neyse ki, King Shark’ı geliştiren Framestore ve ardından Weta da King Shark ile birçok çekim yaptı, ikisi de onun şimdiki kadar gerçek görünen bu karakteri yaratmak için birlikte çalıştı. Tasarım üzerinde çok fazla ileri ve geri hareket yaptık. Bir adım ileri, iki adım geri.

Gunn kesinlikle karaktere hayat vermede zorluklarla karşılaşan tek kişi değildi. 2016 yılında orijinal Suicide Squad yönetmeni David Ayer, karakteri filmine dahil etmeyi planladığını itiraf etti, ancak buna karşı bir karar verdi çünkü ilgili CGI’ın doğru olmasının çok zor olacağını düşündü. Ayer, Bunun yerine Killer Croc’u kullanmaya karar verdi ve karakterin görünümünü CGI yerine protezlerle elde etti.

Neyse ki Gunn karakterle uğraşmaya karar verdi. King Shark’ın tasarımını olması gereken yere getirmek için gerekli zaman ve çabayı harcadı. Sonuç sadece görsel olarak muhteşem olmakla kalmadı, aynı zamanda Gunn’ın karakteri kısa sürede hayranların favorisi haline geldi.

Kaynak: collider.com

SONRAKİ:

WADE WİLSON’I TANITABİLECEK MCU FİLMLERİ (DEADPOOL 3’TEN ÖNCE)