DC Comics, King Shark’ın Baby Shark şarkısının hayranı olmadığını ilginç bir şekilde doğruladı. İyi ya da kötü, Baby Shark gelmiş geçmiş en viral çocuk şarkılarından biridir. Çocukların benzer bir “baby shark, doo, doo, doo, doo, doo, doo” satırını iki dakikadan fazla tekrarladığı video, 2016’da piyasaya çıktığından beri YouTube’da 9,4 milyardan fazla izlendi. Bu çocuk şarkısı popülaritesinin zirvesine ulaştığında her yerde dinleniyordu. Akılda kalıcı melodiyi çocuklar çoktan diline dolamıştı bile.

Suicide Squad King Shark #2 serisinde karakterimiz en son yaptığı mücadeleyi bitirip Defacer ile buluşur. Defacer ve B’wana Beast arasında, onu arkadaşlarından biri olarak gördüğüne dair bir konuşmaya kulak misafiri olduktan sonra, King Shark’ın ona neden yalan söylediğini merak eder. Daha sonra Defairer ona stresliyken söyledikleri için gerçekten üzgün olduğunu ve onun yanında olmaktan memnun olduğunu söyler. Defacer, tekrar arkadaş olmayı kabul ettikten sonra onu sakinleştirmek için “Baby Shark” şarkısını söyler. Ancak, şarkıyı söylemeye başladığında King Shark çılgına döner ve bir daha söylememesi için ona bağırır.

“Baby Shark” benzeri şarkı, çocukların ekranlara bakmasını sağlamak için tasarlanmış olsa da, King Shark’ı başka hiçbir şeyde olmadığı gibi öfkelendiriyor ki bu gerçekten mantıklı. Sinema evreninde her ne kadar garip gözüksede çizgi roman evreninde oldukça soğukkanlı olan karakterimiz açıkça bu çocuk şarkısından nefret ediyor. DC’nin karakterle bu denli ufak nedenlerle uğraşması oldukça sevindirici. Okuyucular şimdilik bununla sınırlı kalırken karakterin diğer zafiyetlerinin ne olacağı ise merak konusu.