Kirsten Dunst, Mary Jane Watson rolünü Marvel Sinematik Evreni’nde gelecekteki Örümcek Adam filmlerinde yeniden oynamaktan mutluluk duyacağını söyledi. 2002’de Sam Raimi’nin yönettiği Spider-Man’de ilk çıkışını yapan Dunst, o zamandan beri dünya çapında gişeye hükmeden süper kahraman film serisinin zemin katına yerleşti. En son 2007’de Spider-Man 3’te göründü, ancak rolü henüz tamamlamamış olabilir.

Birçok hayran Spider-Man: No Way Home filminde önceki karakterlerin yer alacağı zaten tahmin etmişti ancak ekranda üç nesil Örümcek Adam’ı bir arada görmek, hayran hizmetinin özüydü. Ve şimdi MCU’nun diğer evrenlerden kahramanları ve kötü adamları çekip alabildiğini gördüğümüze göre evrene çeşitli Mary Jane’leri de getirmemesi için hiçbir sebep yok. Dunst daha önce No Way Home ile yaşlı bir Mary Jane rolüne geri dönmekle ilgili şaka yapmıştı. Yani kısacası karakterin gözükmesi artık oldukça olası.

People Magazine ile konuşan Dunst, MJ rolüne geri dönmekten heyecan duyacağını söyledi. Dunst’a karaktere geri dönmek isteyip istemediği soruldu ve aktris, Marvel evrenine bir kez daha katılmaya istekli olduğunu açıkça belirtti.

Tabii ki isterim. Bu bana birkaç kez soruldu ancak sormana bile gerek yok, Spider-Man kariyerimin ve hayatımın büyük bir parçasıydı.

Dunst’ın bir kez daha MJ rolünü üstlenip üstlenmediğini sadece zaman gösterecek. Aktris açıkça istekli görünüyor ve Spider-Man: No Way Home bu ortamı hazırladı. Bunun gelecekteki Spider-Man projelerinde devam edip etmeyeceğini kimse bilmiyor ancak Dunst hazır ve bekliyor.