JJ Abrams’ın sahip olduğu Bad Robot stüdyosu uzun metrajlı film ve dizi projelerinde çalışmak üzere yakın zamanda Warner Bros. ile ortaklık kurdu ve halihazırda bir dizi öğe zaten üzerinde çalıştıkları gün yüzüne çıktı.

Hot Wheels, 1968’de Elliot Handler tarafından Matchbox ile rekabet etmek için mini replika oyuncak arabalarda daha stilize ve hot-rod (genellikle büyük arka lastikleri, süperşarjları, alev desenleri, tuhaf oranları, kaput üfleyicileri vb. olan özelleştirilmiş ve modifiye edilmiş fantezi otomobiller) yorumuyla yaratıldı. O zamandan beri marka genişledi ve kalıcı oldu. Marka ayrıca bir dizi farklı animasyon şovunun yanı sıra Hot Wheels Unleashed adlı popüler bir video oyunu serisine de sahipti. The Fast And Furious serisinin yönetmeni Justin Lin’in bir noktada yönetmeye hazır olduğu Hot Wheels uzun metrajlı filmi yıllardır geliştiriliyor, ancak henüz hiçbir şey tam olarak meyvesini vermedi.

Şimdi The Wrap aracılığıyla gelen bilgilere göre Abrams ve Bad Robot’un “dünyanın en sıcak ve en şık arabalarını, canavar kamyonlarını ve motosikletlerini sergileyecek” bir aksiyon filmi olacak uyarlaması için Hot Wheels’ı devralmaya hazır olduğu belirtildi.

Hot Wheels’in en zorlu tarafı büyük ekranda yarışan arabaları, kamyonları, motosikletleri ve diğer çeşitli araçlarından ziyade ilgi çekici bir hikaye bulmak olacak. Çekiciliğin yarısı araçları hareket halindeyken görmek olsa da, Hot Wheels’ta insanları görmek bu oranı dengelemek için bir diğer merak edilen şey.