La Casa De Papel, Álex Pina tarafından yaratılan, Profesör (Álvaro Morte) tarafından özenle hazırlanan ve Tokyo (Úrsula Corberó) tarafından anlatılan soygunları konu alıyor. Kod adı soyguncu grubu, insanları rehin tutarken polis güçleriyle uğraşır ve önceden belirlenmiş planlarını takip etmek zorunda kalır. Dizinin ikinci partında soygun sona ererken bu şu soruyu akla getiriyor: Başka bir sezon gelecek mi?

La casa de papel başlangıçta İspanyol ağı Antena 3’te 15 bölümlük sınırlı bir dizi olarak yaratıldı. Netflix, küresel yayın haklarını 2017’nin sonlarında aldı ve özel bir pazarlama kampanyası olmayan diziyi yayınladı. Buna rağmen iki sezonluk dizi, 2018’in başlarında akış platformunda en çok izlenen İngilizce olmayan dizi oldu ve izleyicilerinin çoğunu Avrupa ve Latin Amerika’dan topladı. Bu, Netflix’in dili ne olursa olsun tüm zamanların en çok izlenen yapımlarından biri haline gelen La Casa De Papel’i Part 3 için resmen yenilemesine yol açtı.

Dizinin 6. Sezonu İptal mi Edildi?

Netflix, 3 Aralık 2021’de dizinin Part 5 Volume 2’sini yayınlarken, izleyiciler başka bir sezon olup olmayacağını merak ediyor olabilir. Ne yazık ki dizinin 5. sezonunun son sezonu olacağı Temmuz 2020’de zaten duyurulmuştu. Bu Money Heist’in 5. sezon 2. cildinin fragmanında da “Dünyanın en büyük soygunu sona eriyor” sözlerinin diziden yoğun sahnelerle serpiştirilmesiyle açıkça görüldü.

Yeni Bir Spin-Off Geliyor (+Kore Versiyonu)

La Casa De Papel 5. sezonla sona erecek olsa da, Álex Pina’nın evrenindeki son giriş olmayacaktı. Dizideki gerçek adı Andrés De Fonollosa olan bir soyguncu Berlin’e odaklanan Netflix spin-off’u şu anda yapım aşamasında. Berlin başlıklı dizinin yayın tarihi ise 2023 olarak kaydedildi. Konu ve karakterler hakkında somut bir bilgi olmasa da spin-off’un kesinlikle özel bir hikayesi olacak. Ayrıca geçtiğimiz günlerde aynı ada sahip dizinin bir Kore versiyonu çıkacağı da resmi bir duyuruyla doğrulandı.

Profesörün Son Sezon Hakkında Söylediği

İzleyicilerin dizinin devamı için yaygara koparmasına rağmen, gösterinin sonu doğru zamanda geldi. Profesörü oynayan Álvaro Morte, verdiği bir röportajda, ” şovun bitmesi gerektiği için bitti” diyerek bu görüşe katıldı. Karakterlerin sınırları önceki sezonlarda zaten test edildi, bu yüzden gösteriyi uzatmak yerine zirvede bitmesi gerçekten en iyisi.