La Casa De Papel 5. sezon 1. kısım finalinde önemli bir karakter öldürüldü ve hayranlar bunun nedenini sorgulamaya başladı. Tokyo genel anlamda dizinin anlatıcısıdır ve gösterinin daha başında Profesör tarafından işe alınır. Tokyo, dizi boyunca her şeyi kendi bildiği gibi yapan ve ortalığı karıştırmaktan korkmayan bir karakter. Profesörün onu ilk etapta ekibine getirmesinin nedeni buydu.

Yapımın son sezonunun 5. bölümünde Tokyo yaşamını yitiriyor. Bölüm sırasında, Gandia ve diğer saldırganlar Tokyo, Denver ve Manila’ya yaklaşırken durumdan çıkmanın tek yolu dar bir yemek asansörüdür, ancak Tokyo kaçamayacak kadar ağır yaralanır. Sonunda diğerlerine yardım etmek için kendini feda eder, ordu yaklaşırken çok sayıda mermi alır. Ardından, Gandia yeterince yaklaştığında, Tokyo göğsündeki el bombalarının pimlerini çektiğini gösterir, bu da büyük bir patlamaya neden olur ve görünüşe göre onu düşmanlarla beraber öldürür.

La Casa De Papel aslında 5 bölüm boyunca Tokyo’nun ölümünü hazırladı. 5. sezon galasında Tokyo, Lizbon’a aşkın soygunları hızlandırdığını çünkü her anın birinin son anı olabileceğini açıklar. Bunun uğursuz bir açıklama olduğu zaten belliydi. Ardından, sezon boyunca Tokyo’nun Para Soygunu arka planını ve hayatının aşkını bir soygunda nasıl kaybettiğini izleyicilere anlatıyor. Bölüm 5, Tokyo’nun önceki hayatına daha da ağırlaşıyor, eski aşkının öldüğü kader soygununu gösteriyor ve şovdaki zamanının sona erdiğini ima ediyor. Aslında bölümün başında, Tokyo temelde satırın sonu olduğunu kabul ediyor. Bir çıkmazla karşı karşıya olmasına rağmen, asla “silahını bırakmayacağını” ve düşmanlarının işini kolaylaştıracağını açıkça ortaya koyuyor.

Karakterin ölümü, dizideki tek kurtuluşuydu. Tokyo dizi boyunca en kutuplaştırıcı karakterlerden biri olmuştur. Genellikle bencil ve güvenilmezdir, sonuçları ne olursa olsun kendi istek ve ihtiyaçlarını diğerlerinin önüne koyar. 3. sezonda, Rio’yu bir adada bırakıp hayatını yaşamak için terk eder, bu da sonunda kolluk kuvvetlerinin Rio’yu ele geçirmesine ve onunla temasa geçmeye çalıştıktan sonra işkence yapmasına yol açar. Eskiye dönüş sahnelerinde ölü dizi karakterleri sürekli olarak geri dönerken Tokyo’nun ölümü diziden tam olarak ayrıldığı anlamına gelmiyor. Muhtemelen diğer 5 bölüm boyunca da Tokyo ile alakalı bol bol geri dönüşler göreceğiz.