Netflix suç draması La Casa de Papel’in orijinal İspanyol adı The House of Paper idi, ancak ABD’de yayınlanması için Money Heist olarak değiştirildi. Netflix, değişiklik için herhangi bir resmi açıklama yapmamış olsa da, bunun en olası nedeni, akış hizmetinin en büyük ABD şovlarından biri olan House of Cards ile karışıklığı önlemek istemesidir.
(İspanyolca’da La Casa De Papel / The House Of Paper eş anlamlı olarak görülür.)

Money Heist, Netflix için sürpriz bir yükseliş gösterirken, House of Cards , Orange is the New Black ve Hemlock Grove gibi başlıklarla birlikte, hizmetin en eski amiral gemisi dizileriyle yarıştı. La Casa de Papel İngilizce konuşulan bölgelerde The House of Paper olarak yayınlansaydı, muhtemelen karışıklığa neden olacaktı. İzleyiciler dizinin House of Cards’ın bir spin-off’u, hatta şovun İspanyol bir versiyonu olduğunu düşünebilirlerdi.

La Casa de Papel’in unvanının ABD izleyicileri için Money Heist olarak değiştirilmesinin bir başka nedeni de basit bir pazarlama olabilir. The House of Paper gibi biraz belirsiz görünen bir isim bile Netflix izleyicilerini gösteriye bir şans vermekten caydırmış olabilir. Money Heist’in adı ne kadar önemsiz olursa olsun, sezon 4, Netflix’in ABD’deki en çok izlenen 10 dizisinden biri olmayı başardı.

Money Heist sezon 4, takımın hala ikinci büyük soygununun ortasında olmasıyla sona erdi: Tam olarak Madrid’de İspanya Bankası’nın 90 ton altınla erimeyi ve kaçmayı planladıkları bir baskın. Dizi La Casa de Papel, Money Heist, Dom z Papieru, Papirhuset, La Casa di Carta, Rahapaja, or Haus des Geldes isimleriyle her ülkede farklı olarak anılsada hayranlar bu soygunun nasıl bittiğini görmek için can atıyor.

SONRAKİ:

SPİDER-MAN HAYRANLARI EMMA STONE’UN GWEN STACY OLARAK GERİ DÖNMESİNİ İSTİYOR