Bir İspanyol suç draması dizisi La Casa De Papel, “Profesör” olarak bilinen gizemli bir suç dehası tarafından bir araya getirilen bir grup soyguncunun hikayesini anlatıyor. Aktör Pedro Alonso, gerçek kimliği Andrés de Fonollosa olan ölümcül hasta bir mücevher hırsızı olan “Berlin”i canlandırdı. Hikaye, her biri belirli becerilere sahip bir grup suçluyu İspanya Kraliyet Darphanesi’nden yüz milyonlarca Euro çalmaya yönelik iddialı girişimlerini gösteriyor.

Dizinin hakları 2017’de Netflix tarafından satın alındı. Diğer adıyla Money Heist, uluslararası izleyiciler arasında büyük bir başarı elde ederek 2018’de akış platformunda şimdiye kadarki en çok izlenen yabancı dizi oldu. Ancak son zamanlarda Squid Game tarafından geride bırakıldı.Dizinin son sezonu sırasıyla 3 Eylül ve 3 Aralık’ta beş bölümlük iki cilt halinde yayınlanacak ve ikinci kısım 1 gün sonra yayında.

La Casa de Papel Twitter hesabında, dizinin öncesi niteliğinde olacak bir hikayeyle Berlin’in 2023’te ekranlara geleceği duyuruldu. Alonso rolünü tekrarlamak için geri dönüyordu. Dizinin 2. sezonunda karakterin kahramanca fedakar ölümü ve karakterin hayatını kısaltmakla tehdit edildiği ön görülen hastalığı ile Berlin için muhtemelen bir başlangıç ​​hikayesi olacak. Konuyla ilgili veya dizideki diğer karakterlerin geri dönüp dönmeyeceği konusunda henüz başka bir açıklama yapılmadı. Açıklama şu şekildeydi:

Fragmandan sağlanan bilgi eksikliğine rağmen yeni yan seri hakkında spekülasyonlara yardımcı olacak birçok ipucu var. Gösterinin hayranlarının bileceği gibi, Berlin’in ilginç bir aile geçmişi vardı. En dikkate değer olanı, 2. sezonda üvey kardeşi olduğu ortaya çıkan patronu Profesör ile olan ilişkisidir. Bu bağlantıları göz önüne alındığında Álvaro Morte’nin geri dönmesi şaşırtıcı olmaz.

Dahası, Palermo olarak da bilinen Martín Berrote, Dizide Profesör ve Berlin’in yanında geçmişe dönüşlerde göründü. Yani bağlantılı birçok karakter daha var. Dizinin 5. sezonunun bitmesine beş bölüm kala belki de bu son bölümler, hayranların en sevdiği karakterin kendi solo gezisine çıkmadan önce arka planı hakkında daha fazla ipucu sağlayacaktır.