Netflix’in başarılı İspanyol suç dizisi Money Heist, bilinen adıyla La Casa De Papel son sezonunu 2021’de tamamladı. Dizinin Kore uyarlaması ise yakında yayınlanacak. Kim Hong-sun tarafından yönetilen ve Ryu Yong-jae, tarafından yazılan uyarlama, orijinal İspanyol versiyonuna benzer bir hikaye izleyecek ve aynı karakterlere sahip olacak. Yıldızlarla dolu kadroda önceden popüler yapımlarda yer almış isimler var ve çekimler bu yılın Ocak ayında sona erdi.

Resmi Netflix Twitter hesabı, Money Heist: Korea’nın 24 Haziran’dan itibaren yayınlanacağını açıkladı. Duyuruya ek olarak yeni bir Money Heist: Korea posteri yayınladı, bu görsel pek bir şey açıklamıyor fakat orijinal dizinin merkezinde yer alan Salvador Dali’den ilham alan maskelere benzer olduğunu açıkça gösteriyor.

Park Sae-hoo gibi yıldız oyuncuların ikonik karakterlere sahip olduğunu görmek de dahil olmak üzere, yaklaşan La Casa De Papel spin-off’u için heyecanlanacak çok şey var. Gösterinin bu kadar erken gelmesi hoş bir sürpriz, çünkü çekimleri bu yılın Ocak ayında sona erdi ve çok daha sonra yayınlanacak gibi görünüyordu. Bununla birlikte Netflix kısa süre önce ilk abone kaybını bildirdiği ve daha da fazlasını kaybedeceği tahmin edildiğinden dizi çok kritik bir noktada yayınlanıyor. İlk sezonda 15 bölümden oluşan İspanyol versiyonunun aksine, Money Heist: Korea sadece 12 bölümden oluşacak, ancak orijinal gösteri kadar hızlı, tempolu, dramatik ve eğlenceli olması muhtemel.