Ryan Reynolds’ın canlandırdığı Wade Wilson, yani Deadpool karakteri ile evrende bütünleşmiş kahramanları bir araya getirmek filmlerde merak konusu olan ve hayranlar tarafından yıllardır umut edilen bir şey olsa da görünüşe göre ikili karakterleri bir araya getirmek artık eskisi kadar zor olmayacak. Hugh Jackman’ın Wolverine’inin geri dönmesi açıklamasının ardından ortalık karışmış olsa da bunun mantıklı bir yolu var, peki ya tam olarak nedir?

MCU’nun zaman yolculuğu yoluyla yaratılan “ağaç dalları” benzerinde gerçeklikler hakkındaki kurallarına uygun olarak Deadpool, Logan’ın sonunda Wolverine’in ölümüyle sonuçlanan revize edilmiş bir hikayeden ziyade orijinal X-Men zaman çizelgesinden bir Wolverine ile birleşebilir.

Revize edilmiş filmin Wolverine’ini geri getirmekte bir seçenek olsa da Jackman’ın karakterinin bu versiyonuna verilen sonun anlamsızlaşması riski her zaman gündemde tutulabilir, sonuçta onun eksiksiz ve tatmin edici bir sonuca vardığını hepimiz görebildik. Ayrıca Wolverine’in çoklu evrenin içinden alınmış tamamen yeni bir versiyon olması da mümkün, ancak Jackman’ı tekrar beyaz perdede görmek heyecan verici olacak olsa da bu, bir dereceye kadar hayal kırıklığı yaratma potansiyeline sahip bir düşünce.

Hugh Jackman MCU’da Kalıcı Bir Karakteri mi Canlandıracak?

Hugh Jackman’ın Deadpool 3 sonrasında MCU’da Wolverine olarak uzun bir dönüş yapması pek olası görünmüyor. Ne de olsa Ryan Reynolds, Deadpool 3 duyuru videosunda Hugh Jackman’a Wolverine’i “bir kez daha” oynamak isteyip istemediğini sordu. Benzer şekilde Hugh Jackman 20 yılı aşkın bir süredir role bağlı ve Marvel muhtemelen yakın gelecekte çıkacak olan yepyeni bir mutant kadrosuyla birlikte Wolverine’in MCU’daki rolünü yeniden düzenlemeyi düşünüyor.

Hugh Jackman’ın muhtemelen son kez hurra diyerek gerçekleştireceği Wolverine dönüşünü görmek çok heyecan verici olacak. Logan’da karakterin ölümüne rağmen çoklu evrenler Wolverine’in Deadpool 3’e dönüşü için sonsuz sayıda olasılık sunuyor, ancak orijinal zaman çizelgesinden uyum sağlanması şimdilik en mantıklı yollardan birisi.

İlgili: