Thor’un küçük kardeşi Loki, Thor: Love and Thunder’da görünecek mi? Bu yeni film Thor’un solo maceralarının dördüncü bölümü ve Avengers: Infinity War’da Loki’nin ölümünden sonraki ilk bağlantılı yapımlardan biri olacak. Loki’nin daha önce birçok kez öldüğü artık bir şaka haline geldi, ancak Thanos, Loki’yi kendisine ihanet ettiği için boğarak öldürdükten sonra “bu sefer diriliş olmayacağını” söyledi. Yine de MCU ölüm sahtekarlıkları ve varyantların, alternatif evrenlerin ve zaman yolculuğunun bolca olduğu bir evren ve acaba Loki tekrardan geri dönecek mi? sorusunuda gündeme getiriyor.

Loki’nin kendi dizisi varyant fikrini tanıttı ve bu fikir, Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ta genişletildi. Film, Profesör X, Wanda Maximoff, Kaptan Marvel ve hatta Stephen Strange’in varyantlarını içeriyordu. Cameolar için olasılıklar ve fırsatlar artık neredeyse sınırsız ve Loki’nin özellikle sevilen bir karakter olduğu düşünüldüğünde onun en yeni Thor filminde görünüp görünmeyeceği şimdilik askıda duruyor.

Tom Hiddleston katıldığı bir röportajda Thor: Love & Thunder’da yer aldığı iddialarını reddetti ve zaten şu anda Loki’nin filme dahil edilmesiyle ilgili herhangi bir teaser veya ipucu yok, bu yüzden pek olası görünmüyor. Film, Thor’un kendini keşfetme yolculuğuna ve Infinity Saga’nın travmatik olaylarından sonra kahraman olmayı nasıl tanımladığına yoğun bir şekilde odaklanıyor gibi görünüyor. Christian Bale’in Gorr the God Butcher’ı da önemli bir rol oynayacak, bu yüzden filmde Loki şeklinde bir hikaye olacağını pek düşünmüyoruz.

Zaten Geri Dönmesine Şimdilik Gerek Yok, Ancak Bir Cameo Olsa Tadından Yenmez

Loki, Thor’un daha genç, daha sinir bozucu erkek kardeşi olmanın ötesine geçti ve Loki 1. sezonda önünde yepyeni maceralar var. Yani Loki’nin 2. sezonda yapacak çok işi var ve bu anlatının Love and Thunder ile nasıl iç içe geçeceği etik açısından düşünüldüğünde belirsiz.

Thor ayrıca Loki’nin anısını daha da sürdürmek için yeni filmde kardeşine yürek burkan bir saygı duruşunda bulunuyordu. Zeus ile görüşmesi sırasında Loki’nin imzası olan boynuzlarıyla birlikte sırtında “RIP LOKI” yazan yeni bir şatafatlı dövmeyle ekran karşısına çıktı. Thor: Love & Thunder, Loki’nin filmde incelikli görünüşler sergilemeye devam edeceğini ve yakın zamanda unutulmayacağını açıkça ortaya koydu.